*35η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντάγκεναμ -Μπρόμλεϊ 0-1

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 4-3 εντός έδρας την πρωτοπόρο Τσέστερφιλντ, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τσικ που πέτυχε χατ τρικ (47’. 63’ 86’), αν και το γκολ της νίκης το έβαλε ο Γουντς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Νωρίτερα είχε ισοφαριστεί και βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ των Γκριγκ (31’), Μπανκς (67’), Νέιλορ (72΄).

Η Μπρόμλεϊ επικράτησε 4-3 εντός έδρας της πρωτοπόρου Τσέστερφιλντ, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη, πρώτη στο πρωτάθλημα μετά από πέντε συνεχόμενους αγώνες στους οποίους έχασε τους δύο πιο πρόσφατους.

Δεδομένου πως είναι στην δεύτερη θέση και αντιμετώπιζε την πρωτοπόρο, θα μπορούσε κάποιος να κάνει λόγο για ντέρμπι μεγάλης σημασίας. ΑΛλά με αυτή τη νίκη της απλά πλησίασε την κορυφή στο -20!

Τουλάχιστον ξέφυγε στο +11 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα play off, εκεί που θα προσπαθήσει να διεκδικήσει την άνοδο.

Μπρόμλεϊ Στατιστικά

*12/17 G/G εντός έδρας

*12/17 over 2,5 εκτός έδρας

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γιορκ, αν και προηγήθηκε με τον Χέσενταλερ στο 11’, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Φάλοουφιλντ στο 43’.

Η Ντάγκεναμ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Γιορκ, δεύτερη ισοπαλία της στους πέντε τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει μόνο μία ήττα από την πρωτοπόρο Τσέστερφιλντ.

Συνεχίζει και το καλό σερί της χωρίς ήττα μακριά από το γήπεδό της, αφού στους εννιά πιο πρόσφατους εκτός έδρας αγώνες της έχει χάσει μόνο από την Μπαρνέτ, με ίδιο αριθμό ισοπαλιών και νικών.

‘Έχει ανέβει οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά είναι αρκετά πίσω, στο -10 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.