18η αγωνιστική.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Αδίκησε τον εαυτό της το Σάββατο η Μπρόμλεϊ, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Μπόρεχαμ. Προηγήθηκε στο 27’ (0-1), ισοφαρίστηκε πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο (1-1 στο 44’). Στην επανάληψη δέχθηκε την ανατροπή στο 59’ της συνάντησης (2-1) και στο υπόλοιπο του αγώνα δεν μπόρεσε να βρει απάντηση για να αποφύγει την ήττα. Επιστροφή στις ήττες για τη Μπρόμλεϊ, μετά από τέσσερις αγωνιστικές αήττητη (3-1-0), παρέμεινε στη 15η με 20 πόντους, στο +8 απ’ την επικίνδυνη ζώνη. Εντός έδρας μετράει απολογισμό τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες με 12-9 τέρματα, δέχθηκε τουλάχιστον ένα γκολ στα τέσσερα πιο πρόσφατα. Δεν αναφέρθηκαν ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Μπόρεχαμ.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα απ’ τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. (δες το στη Betshop)

Το Μπρόμλεϊ – Μπρέιντρι Τάουν παίζει στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΕΙΝΤΡΙ ΤΑΟΥΝ

Από την άλλη πλευρά, η Μπρέιντρι Τάουν έβγαλε αντίδραση την περασμένη αγωνιστική, επικρατώντας 2-1 της Ντόβερ εντός έδρας. Προηγήθηκε στο 14’ (1-0), μπορούσε να τελειώσει νωρίτερα το παιχνίδι, δεν τα κατάφερε, δέχθηκε την ισοφάριση στο63’ (1-1), για να πάρει τη νίκη με πέναλτι στο 80’ της συνάντησης (2-1). Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Μπρέιντρι, μετά από πέντε αγωνιστικές που αγνοούσε τη νίκη (0-1-4), ανέβηκε στην προτελευταία θέση της κατάταξης και στους δέκα πόντους, στο -4 απ’ την παραμονή. Εκτός έδρας τρέχει ρεκόρ μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες με 5-6 τέρματα, μοναδικό «διπλό» στην έδρα της Γκέιτσχεντ (0-1). Δεν υπάρχουν σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα για ακόμη μια αγωνιστική.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Ντόβερ.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.