*Αγώνας εξ αναβολής

*Η Γέοβιλ είναι αήττητη σε αυτό το γήπεδο, με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες

*Από τα εφτά παιχνίδια τους στο παρελθόν, τα έξι έχουν λήξει G/G, τα πέντε μαζί με over 2,5 και πέντε αγώνες είχαν 2-3 γκολ.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Ρέξαμ, αν και προηγήθηκε με τον Γουάιτλι στο 33ο λεπτό. Όμως η καθοριστική φάση έγινε λίγο πριν λήξει το ημίχρονο, στο 44’, όπου υπέπεσε σε πέναλτι και ισοφαρίστηκε από τον Μάλιν που το μετέτρεψε σε γκολ. Και δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Τζόουνς στο 73’.

Η Μπρόμλεϊ μπήκε δυνατά, προσπάθησε να εκμεταλλευτεί την κούραση της αντιπάλου της, αλλά η διαφορά ποιότητας και χαρακτήρα έπαιξε ρόλο, χάνοντας τελικά με 2-1 στο γήπεδο της Ρέξαμ. Βέβαια εκεί, όχι απλά δεν έχει κερδίσει, δεν έχει πάρει ούτε βαθμό, άλλη ομάδα της κατηγορίας!  Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από έξι αγώνες που δεν είχε ηττηθεί, ενώ στο γήπεδό της δεν κερδίζει εδώ και εφτά αγώνες, με τρεις σερί ισοπαλίες στους πιο πρόσφατους εκεί.

Διατηρήθηκε στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον δεν είναι σε απόσταση βολής, ούσα στο -4 από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Στο προηγούμενο παιχνίδι τραυματίστηκε ο επιθετικός και πρώτος της σκόρερ, Μάριοτ, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη. Αλλά πήρε τον γιο του γνωστού παλαίμαχου ποδοσφαιριστή Ντένις Μπέργκαμπ, τον μεσοεπιθετικό Μιτς Μπέργκαμπ.

Μπρόμλεϊ Στατιστικά

*Εχει 5/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 7/13 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*Εχει 7/13 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 7/13 N/G εντός έδρας

ΓΕΟΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Τορκί, αρκετά πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού πέτυχε δύο γκολ προς το τέλος του αγώνα, το πρώτο με τον Γουόρθινγκτον στο 80’ και το δεύτερο στις καθυστερήσεις με τον Μαγκουάιρ – Ντριου.

Η Γέοβιλ έχει να αγωνιστεί από την Πρωτοχρονιά, όταν και κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Τορκί, πετυχαίνοντας πάλι νίκη έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες. Και έφτασε τους οκτώ συνεχόμενους αγώνες χωρίς ήττα, αλλά με πέντε ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Αλλά ακόμη ψάχνει την πρώτη της φετινή νίκη μακριά από την έδρα της, έχοντας όμως εφτά ισοπαλίες σε 12 αναμετρήσεις.

Ανέβηκε στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ξεφεύγοντας στο +5 από την ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας πάντα  τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα αλλά και τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία επιθετικού Ρόου δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα.