*23η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουίλντστοουν – Μπρόμλεϊ 3-2

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Ντόρκινγκ, παρόλο που έπαιξε για περίπου ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο! Προηγήθηκε με τον Τσικ στο 36’, έχοντας γλιτώσει νωρίτερα το να βρεθεί πίσω στο σκορ από το δοκάρι της. Και αφού έμεινε με 10 παίκτες, ισοφαρίστηκε στις 10λεπτες καθυστερήσεις του ημιχρόνου από τον Οταγουεϊ. Αλλά απάντησε γρήγορα και προηγήθηκε εκ νέου, πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με τον Σοούνμι. Και πέτυχε τρίτο τέρμα με τον Φόρστερ στο 54’, αντέχοντας ως το τέλος, παρόλο που δέχθηκε ένα γκολ από τον Σίγκερ στο 85ο λεπτό.

Το παιχνίδι της Μπρόμλεϊ εντός έδρας με την Γέοβιλ διακόπηκε οριστικά, με το αποτέλεσμα στο 0-0 και ενώ είχε διακοπεί και προσωρινά νωρίτερα, επειδή οπαδός της που βρισκόταν στο γήπεδο, αντιμετώπισε πρόβλημα στην υγεία του και αργότερα έγινε γνωστό πώς απεβίωσε!

Στο τελευταίο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε, επέστρεψε στις νίκες έπειτα από οκτώ αγώνες, κερδίζοντας μάλιστα με 2-3 στο γήπεδο της Ντόρκινγκ και παίζοντας μεγάλο διάστημα με παίκτη λιγότερο! Αλλά από τότε πέρασαν δύο εβδομάδες χωρίς αγωνιστική υποχρέωση! Μάλιστα στο γήπεδό της δεν έχει νίκη στους πέντε τελευταίους αγώνες, με τρεις ήττες.

Παραμένει εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, έχοντας υποχωρήσει στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας λίγο πίσω, στο -4 συγκεκριμένα από αυτήν.

Πρόσφατα τραυματίστηκε ο γκολκίπερ της, Τσαρλς – Κουκ, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη, τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Γουάιτλι.

Μπρόμλεϊ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G

*Εχει 7/11 αγώνες εντός έδρας με 2-3 γκολ

*Εχει 6/11 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 6/11 N/G εντός έδρας

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Μπαρνέτ, με το πρώτο γκολ να το δέχεται από τον Πρίτσαρντ στο 11ο λεπτό, ενώ το δεύτερο ήρθε από τον Καμπάμπα στο 53’.

Η Γουίλντστοουν ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Μπαρνέτ, με αυτήν να είναι η πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες στους οποίους είχε τρεις νίκες, με τις δύο εξ αυτών να είναι στα προηγούμενα εκτός έδρας παιχνίδια της.

Υποχώρησε εκ νέου στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, έστω και οριακά, ούσα στην 13η θέση του, μένοντας πάλι λίγο πίσω, στο -4 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία μέσου Νάπα, χτύπησε και θα λείψει και ο μέσος Χάτσινσον.