13η αγωνιστική

*Over 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-1 από την Εσκιλστούνα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε από νωρίς πίσω με 2-0 (8′, 13′) και παρότι μείωσε με τον Όντεφαλκ στο 62ο λεπτό, εν τέλει δέχθηκε και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Μετά από δυο αναμετρήσεις, η Μπρομαποϊκάρνα γνώρισε και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την Εσκιλστούνα, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-1. Βρέθηκε από νωρίς με την πλάτη στον τοίχο σε ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο αύξησε την πίεση της, μείωσε το σκορ και έχοντας ανοιχτεί για να ισοφαρίσει δέχθηκε και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις. Βρίσκεται έτσι στα μέσα της κατάταξης, ενώ εντός έδρας είναι αήττητη σε έξι αντίστοιχα παιχνίδια, έχοντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Απέκτησε με τη μορφή δανεισμού από τη Τζουργκάρντεν τον 20χρονο αριστερό μπακ, Άξελ Βάλενμποργκ, μέχρι το τέλος του έτους.

Μπρομαποϊκάρνα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Λαντσκρόνα, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 13ο λεπτό.

Επιστροφή στις ήττες και για τη Ντάλκουρντ, μετά από δυο παιχνίδια, στα οποία και είχε από μια νίκη και ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αμίρ Αζραφσάν υποδέχθηκε τη Λαντσκρόνα, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και παρότι είχε κάποιες ευκαιρίες στη συνέχεια, δεν ήταν ικανή να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Μετά και από τη νέα της απώλεια, διατηρείται στις τελευταίες θέσεις και εντός της επικίνδυνης ζώνης. Χωρίς διπλό σε πέντε εξόδους, έχοντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, ενώ στις τέσσερις εξ αυτών δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.