22η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σίγκουρντσον στο 35’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γουάρτον στο 52’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάικς στο 60’.

Προσπάθησε η Μπρίστολ Σίτι, αλλά γνώρισε εν τέλη ακόμα μία ήττα. Μέτριο πρώτο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ αρκετά εύκολα, ενώ στην αρχή της επανάληψης έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να σκοράρουν και πάλι. Στη συνέχεια πίεσε, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Να ξεφύγει από τα αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος είναι ο στόχος της, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις. Είναι μαχητική, βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα, ειδικά όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό, όμως λίγες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε εξίσου γκολ. Βρίσκεται λίγο πιο χαμηλά από τη μέση του βαθμολογικού πίνακα, στο +6 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Μπρίστολ Σίτι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λιντς με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Μπέλινγχαμ στο 78’.

Δεύτερη σερί νίκη για τη Σάντερλαντ. Παρέμεινε σταθερή αμυντικά και κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους, ενώ από την άλλη εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε, σκοράροντας λίγο πριν το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Με ψυχολογία στα ύψη έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από το σημαντικό τρίποντο που απέσπασε την προηγούμενη αγωνιστική. Φαίνεται να βρίσκει ρυθμό, σκοράρει με άνεση αυτή την περίοδο, ενώ βελτίωσε την εικόνα της και στα μετόπισθεν, κρατώντας το μηδέν στην εστία της. Καθόλου καλή στις πρόσφατες εξόδους της, μετράει μόνο δύο ισοπαλίες στις τελευταίες πέντε, έχοντας βρει δίχτυα μόλις στις δύο.