*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λιντς-Μπρίστολ Σίτι 2-1.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σακαμότο στο 27’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντίκε στο 45+1’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Γουέλς στο 83’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σιμς στο 86’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Μπρίστολ Σίτι. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ, όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου κατάφερε να ισοφαρίσει. Στην επανάληψη πίεσε έντονα και ανέτρεψε το σκορ, αλλά στα τελευταία λεπτά υπέκυψε, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί.

Μια παρόμοια εμφάνιση, αλλά με θετικότερο αποτέλεσμα θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το δύσκολο εμπόδιο της ανώτερης Λιντς. Είναι μαχητική, το απέδειξε περίτρανα στις τελευταίες αναμετρήσεις της, σκοράροντας με συνέπεια στις περισσότερες. Παρ’ όλα αυτά είναι επιρρεπής στα μετόπισθεν, σπάνια δεν δέχεται γκολ, ενώ μετράει μόλις μία νίκη στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Μπρίστολ Σίτι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πλίμουθ με σκορ 1-1, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Άντονι στο 31’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ραντέλ στο 73’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Λιντς. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε και το γεγονός ότι προηγήθηκε με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, στην επανάληψη μείωσε το ρυθμό της, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν το γκολ της ισοφάρισης.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, περνώντας από την έδρα της μαχητικής Μπρίστολ Σίτι. Παραμένει σε καλή κατάσταση, συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα ασταμάτητα, ενώ έχει δείξει φανερά βελτίωση στα μετόπισθεν, έχοντας δεχθεί μόλις 2 γκολ στα τελευταία έξι παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Δυσκολεύεται σε γενικές γραμμές στις εξόδους της, αλλά προέρχεται αυτή τη στιγμή από διαδοχικές νίκες σε κύπελλο και πρωτάθλημα με κοινό σκορ (0-3).