*27η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Χάρτλπουλ – Μπρίστολ Ρόβερς 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπρίστολ Ρόβερς πάλεψε αρκετά, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα, χάνοντας τελικά με 2-1 εκτός έδρας από την Πιτέρμπορο, ομάδα που παίζει δύο κατηγορίες υψηλότερα και να αποκλειστεί από τη συνέχεια του κυπέλλου. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια. Στο γήπεδό της πάντως έχει τρεις νίκες και μόλις μία ήττα στους έξι τελευταίους αγώνες.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 18η θέση, ούσα από πλευράς βαθμών ελάχιστα πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +7 συγκεκριμένα, απ’ ότι είναι στην πρώτη επτάδα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -9 για την ακρίβεια.

Σίγουροι απόντες λόγω τραυματισμών είναι οι αμυντικοί Τέιλορ, Κίλγκουρ, αλλά επιστρέφουν από τιμωρία ο αμυντικός Χάρις και ο μέσος Φίνλεϊ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπρίστολ Ρόβερς έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Πιτέρμπορο, παρόλο που κατάφερε προσωρινά να ισοφαρίσει με πέναλτι του Κουτς στο 30’, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του Σμόντιτς στο 20’, πριν δεχθεί και δεύτερο τέρμα από τον Μούμπα στο 63ο λεπτό.

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G μαζί με over 2,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει 11 σερί over 2,5 εντός έδρας, 11/16 συνολικά, 8/11 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάρτλπουλ όχι απλά πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αγγλίας, το πέτυχε κερδίζοντας με 2-1 εντός έδρας την Μπλάκπουλ, ομάδα που παίζει δύο κατηγορίες υψηλότερα. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, ενώ μακριά από το γήπεδο της έχει τέσσερις ήττες στο πρωτάθλημα στους πιο πρόσφατους αγώνες της.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση του συγκεκριμένα, χωρίς να είναι πάρα πολύ μακριά από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -7 για την ακρίβεια, ενώ είναι ελάχιστα πιο μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +9!

Ο τεχνικός της, Γκρέιαμ Λι, δεν αντιμετωπίζει πλέον κανένα πρόβλημα και απλά έχει «ευχάριστο πονοκέφαλο» σχετικά με το ποιους θα αφήσει εκτός αποστολής, με αρκετούς παίκτες να αγωνίζονται εξαιρετικά στα τελευταία παιχνίδια.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Μπλάκπουλ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Αντερσον στο όγδοο λεπτό και πέρασε ένα δύσκολο πρώτο ημίχρονο. Όμως ισοφάρισε με τον Φέργκιουσον στο 48’, πριν πάρει τη νίκη με τον Γκρέι στο 61ο λεπτό.