15η αγωνιστική.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Δεν έχει εμφανιστεί άσσος στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας. Από ένα διπλό έχουν οι δύο ομάδες, δύο ματς ολοκληρώθηκαν ισόπαλα.

Δες όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι του πάμε στοίχημα

Μπρίστολ Ρόβερς – Τζίλιγχαμ στην Stoiximan

Μπρίστολ Ρόβερς Ανάλυση

Υποχρεώσεις στο Κύπελλο είχε το Σαββατοκύριακο η Μπρίστολ Ρόβερς και δεν αντιμετώπισε παρά ελάχιστα προβλήματα απέναντι στην Ντάρλινγκτον που αγωνίζεται τρεις κατηγορίες χαμηλότερα, επικρατώντας με το εμφατικό 6-0. Σε επίπεδο πρωταθλήματος, προέρχεται από τη λευκή ισοπαλία στο εκτός έδρας ματς με αντίπαλο τη Γουίγκαν, μία αναμέτρηση στην οποία άξιζε κάτι περισσότερο με τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Παραμένει χωρίς νίκη εδώ και έξι ματς στη League One, με τρεις ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες, αποτελέσματα τα οποία την έχουν περιορίσει εντός της ζώνης του υποβιβασμού.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 6-0 επί της Ντάρλινγκτον για το Κύπελλο. Προηγήθηκε στο 29’ και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 4-0, για να σημειώσει δύο ακόμη τέρματα στο δεύτερο μέρος (53’, 59’).

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. (Δες το στη Stoiximan)

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

Τζίλιγχαμ Ανάλυση

Εκτός Κυπέλλου τέθηκε το Σαββατοκύριακο η Τζίλιγχαμ, η οποία ηττήθηκε με 2-3 εντός έδρας από την Έξετερ. Επιστρέφει σήμερα στις υποχρεώσεις της για τη League One, εκεί όπου προέρχεται από την εντός έδρας νίκη με 2-1 κόντρα στην Γουίμπλεντον, σε ένα ματς που προηγήθηκε στο 3ο λεπτό, ισοφαρίστηκε στο 28’ και ανέκτησε το προβάδισμα στο 57’. Παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό ματς αήττητη σε επίπεδο League One μετά την ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Τσάρλτον και το διπλό επί της Κρου (0-1), αποτελέσματα που τη βοήθησαν να βελτιώσει τη βαθμολογική της θέση και να φτάσει στους 17 πόντους. Πέντε ματς έχει δώσει φέτος μακριά από το γήπεδό της για το πρωτάθλημα, με το πρόσημο να είναι θετικό, μετρώντας δύο νίκες, μία ισοπαλία και δύο ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-3 από την Έξετερ για το Κύπελλο. Προηγήθηκε με τον Όλιβερ στο 21’, ισοφαρίστηκε στο 29’ και έως το 40’ δέχθηκε δύο ακόμη τέρματα, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Σάμουελ στο 80’.