*21η αγωνιστική

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπρίστολ Ρόβερς ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Πορτ Βέιλ, δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες. Βέβαια μεσολάβησε και μία νίκη, αλλά για το κύπελλο. Όμως ήταν και η πρώτη της ήττα εντός έπειτα από τέσσερα παιχνίδια.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 17η θέση του, απέχοντας ακριβώς τους ίδιους βαθμούς, οκτώ συγκεκριμένα, τόσο από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, όσο και από την ζώνη του υποβιβασμού.

Και τα προβλήματα για τον τεχνικό της, Τζόι Μπάρτον, αυξάνονται, αντί να μειώνονται, με τον ίδιο να κάνει παράπονα και για την συμπεριφορά των παικτών του σχετικά με τις κάρτες. Εξακολουθούν να λείπουν λόγω ενοχλήσεων ή επειδή δεν είναι έτοιμοι να παίξουν, οι αμυντικοί Χιουζ, Ζούνιορ Μπράουν, οι επιθετικοί Σόντερς, Λίον Κλαρκ, Ρόντμαν και ο Φινλανδός γκολκίπερ Γιακόλα, οι οποίοι απουσιάζουν εδώ και καιρό, χτύπησε και θα λείψει για μεγάλο χρονικό διάστημα και ο αμυντικός Κίλγκουρ, ενώ τραυματίστηκε και θα απουσιάσει και ο μέσος Γκραντ. Και τιμωρημένοι είναι οι Χάρις (ΑΜ), Φίνλεϊ (ΜΕ) με τον δεύτερο να εκτίει την πρώτη από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπρίστολ Ρόβερς έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Πορτ Βέιλ, πληρώνοντας το γεγονός πώς έμεινε μόλις από το 15ο λεπτό με παίκτη λιγότερο! Δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά από τον Γκάριτι (31’, 33’) και παρόλο που μείωσε με 10 παίκτες με τον Κόλινς (56’), αποβλήθηκε και άλλος παίκτης της στο 76ο λεπτό!

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Εχει τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ (δες το στην Interwetten)

*Εχει 10 σερί over 2,5 εντός έδρας, 10/15 συνολικά, 7/10 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ροτσντέιλ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, με ανατροπή και με γκολ στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα της, έπειτα από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες, αν και ήταν η πρώτη μακριά από το γήπεδο της έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε τρεις ισοπαλίες.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση συγκεκριμένα, αλλά από πλευράς βαθμών είναι πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -7 συγκεκριμένα, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +9 για την ακρίβεια.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο μέσος Κεοχάν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ροτσντέιλ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, σε έναν αγώνα που παρόλο που προηγήθηκε με τον Αντριους στο 55’, δέχθηκε την ισοφάριση από τον Κάλεν στο 64’, ενώ ηττήθηκε με τέρμα του Σέλτον στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ροτσντέιλ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G, τα τρία μαζί με over 2,5.

*Εχει 9/14 G/G εκτός έδρας, τα οκτώ μαζί με over 2,5, 7/10 στο πρωτάθλημα, έξι μαζί με over 2,5.