*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μίλτον Κέινς Ντονς-Μπρίστολ Ρόβερς 0-1.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μόρκαμ με σκορ 5-1, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Κρόουλι στο 20’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με το αυτογκόλ του Κόνολι στο 47’. Το 3-0 πέτυχε ο Λοβ στο 49’ και το 4-0 ο Στόκτον στο 62’. Το 5-0 έκανε ο Μέιγορ στο 88’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κόλινς στο 90’.

Τρίτη σερί ήττα για τη Μπρίστολ Ρόβερς. Παρά το γεγονός ότι είχε την κατοχή της μπάλας σε υψηλά ποσοστά, καθώς και το ότι δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, δεν μπόρεσε να διαπεράσει τη συμπαγή άμυνα των γηπεδούχων, βρίσκοντας μόνο το γκολ της «τιμής» με τη συμπλήρωση ενενήντα λεπτών. Αμυντικά άφησε πολλά κενά, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, βρίσκοντας δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τις διαδοχικές ήττες και ίσως έχει την κατάλληλη ευκαιρία για να το πετύχει, αφού μπροστά της βρίσκει την κακή αμυντικά Μίλτον Κέινς Ντονς. Δεν έπεισε σε καμία από τις αναμετρήσεις της, έδειξε να έχει προβλήματα τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά, αφού βρήκε δίχτυα μόλις σε μία από τις τελευταίες τρεις αναμετρήσεις της, ενώ παράλληλα δέχθηκε συνολικά 9 τέρματα. Δεν κινδυνεύει σε καμία περίπτωση αυτή τη στιγμή, αλλά σίγουρα αν δεν καταφέρει να αλλάξει την εικόνα της θα δει τη θέση της να μειώνεται αστραπιαία το επόμενο διάστημα.

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΙΝΣ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Έξετερ, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μπράουν με πέναλτι στο 37’ και το 0-2 ο ίδιος στο 67’.

Ακόμα μία ήττα για τη Μίλτον Κέινς Ντονς. Παρ’ όλο που φάνηκε να έχει τον έλεγχο στο ματς, δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία με τις ευκαιρίες που δημιούργησε, καθώς ήταν υπερβολικά άστοχη στη τελική της προσπάθεια. Η άμυνά της αδράνησε σε κάποια σημεία, με αποτέλεσμα να τα εκμεταλλευτούν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και «σφραγίζοντας» τη νίκη στην επανάληψη.

Ακόμα μία πολύ σημαντική αναμέτρηση για κείνη, καθώς χρειάζεται απεγνωσμένα βαθμούς προκειμένου να απομακρυνθεί από τη ζώνη του υποβιβασμού. Η εικόνα της δεν είναι εντελώς κακή στις αναμετρήσεις της, όμως της λείπει έντονα η αποτελεσματικότητα, τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση. Πληρώνει συνεχώς τα κενά που αφήνει στο αμυντικό της κομμάτι, με αποτέλεσμα να δέχεται συνέχεια γκολ, ενώ δυσκολεύεται αρκετά να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις περισσότερες αναμετρήσεις της. Μακριά από το γήπεδό της είναι αρκετά πιο μαχητική, έχοντας αποτύχει να βρει δίχτυα μόλις σε ένα από τα πρόσφατα πέντε ματς, αλλά εξίσου σε ένα ήταν ικανή να κρατήσει το μηδέν στην εστία της.