*6η αγωνιστική

*Η Μπρίστολ Ρόβερς είναι αήττητη εντός έδρας από την Κρόουλι, με τρεις ισοπαλίες σε πέντε αγώνες.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπρίστολ Ρόβερς κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Τσέλτεναμ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το Λιγκ Τρόφι, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη στο γήπεδό της χωρίς να δεχθεί γκολ, έπειτα από δύο ήττες σε αυτό στις οποίες δεν είχε σκοράρει καν. Αλλωστε και την μοναδική νίκη της στο πρωτάθλημα την έχει πετύχει εντός έδρας.

Παραμένει εκτός ζώνης υποβιβασμού, ούσα φυσικά σε απόσταση βολής, στο +1 από αυτήν, πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, με μόνο μία νίκη στον θεσμό. Και διαθέτει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας ως τώρα.

Απουσιάζουν οι μακροχρόνια τραυματίες νεαροί αμυντικοί Χιλ και Κλαρκ, χτύπησε και ο επιθετικός Πίτμαν, ενώ λείπει και ο βασικός Φινλανδός γκολκίπερ Γιακόλα που έχει κάποιες ενοχλήσεις. Επίσης δεν υπολογίζονται άμεσα οι τρεις νεοαποκτηθέντες παίκτες την τελευταία μέρα των μεταγραφών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπρίστολ Ρόβερς κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Τσέλτεναμ, με δύο γκολ μέσα σε εννιά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Νίκολσον (61’), Σόντερς (70’).

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 2,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει 5/7 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν, 4/4 εντός έδρας.

*Εχει 4/4 under 2,5 με N/G εντός έδρας στη σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΡΟΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κρόουλι όχι απλά ηττήθηκε στο Λιγκ Τρόφι, από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, την Τσάρλτον, έχασε με το πολύ «βαρύ» 6-1 εκτός έδρας από την Τσάρλτον. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, έχοντας δεχθεί 12 γκολ σε αυτό το διάστημα! Και μακριά από την έδρα της έχει 3/3 ήττες ως τώρα στη σεζόν. Και όπως είπε χαρακτηριστικά ο προπονητής της, Τζον Γεμς, χρωστούν πλέον στους οπαδούς τους μία καλή εμφάνιση.

Είναι ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο, αλλά πιο πάνω της τυπικά, λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων για δύο γκολ.

Θα λείψει μόνο ο τραυματίας αμυντικός Τάνικλιφ που χτύπησε πριν τον αγώνα της πρεμιέρας και από τότε δεν έχει αγωνιστεί ξανά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κρόουλι έχασε 6-1 εκτός έδρας από την Τσάρλτον, σε παιχνίδι που τελείωσε πολύ νωρίς. Δέχθηκε τρία γκολ στα πρώτα 22 λεπτά από τους Ντέιβισον (6’), Τέιλορ (18’), Λι (22’), ενώ ο Φράνκομπ με αυτογκόλ στο 54’ έκανε το 4-0. Κατάφερε να μειώσει με πέναλτι του Απια στο 75’, πριν δεχθεί δύο ακόμη τέρματα από τους Μπάρστοου (82’), Ντέιβισον (90’).