ΜΠΡΙΣΜΠΕΙΝ ΡΟΑΡ - ΓΟΥΕΛΙΝΓΚΤΟΝ ΦΟΙΝΙΞ Προγνωστικά

*Αγώνας εξ αναβολής

*Νωρίτερα στη σεζόν: Γουέλινγκτον Φίνιξ – Μπρισμπέιν Ρόαρ 3-0, Μπρισμπέιν Ρόαρ – Γουέλινγκτον Φίνιξ 2-1

*Η Γουέλινγκτον Φίνιξ έχει να κερδίσει στην έδρα της Μπρισμπέιν από το 2017, όταν το πέτυχε με 1-2. Από τότε την έχει επισκεφτεί εφτά φορές, έχοντας τέσσερις ήττες και τρεις «λευκές» ισοπαλίες (0-0)!

ΜΠΡΙΣΜΠΕΪΝ ΡΟΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρισμπέιν Ρόαρ έχασε 2-3 εντός έδρας από την Γουέστερν Γιουνάιτεντ αν και προηγήθηκε μόλις στο 3’ με τον Λεσκάνο, έπειτα από ολέθριο λάθος του γκολκίπερ της αντιπάλου της. Αλλά στο 30’ αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας της για μαρκάρισμα εκτός περιοχής και η Γουέστερν Γιουνάιτεντ ισοφάρισε με τον Μπαγιού στο 35’, της ακυρώθηκαν και δύο γκολ, πριν προηγηθεί με 1-3 με τέρματα των Νέβιλ (59’ αυτ.), Πρίγιοβιτς (83’), μειώνοντας απλά με πέναλτι του Ο’ Σι στο 88’.

Η Μπρισμπέιν Ρόαρ έχασε με 2-3 εντός έδρας από την Γουέστερν Γιουνάιτεντ, κυρίως επειδή αποβλήθηκε ο γκολκίπερ της σχετικά νωρίς στο παιχνίδι. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, αμφότερες στο γήπεδό της, εκεί που αγωνίζεται και σήμερα.

Παραμένει βέβαια στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά έμεινε ακόμη περισσότερο πίσω από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, ούσα στο -7 από αυτήν, αλλά ξέφυγε στο +4 από την ουραγό Περθ Γκλόρι.

Εκτός του τραυματία μέσου Τσάπμαν που δεν έχει παίξει φέτος, τιμωρημένος είναι ο τερματοφύλακας Χολμς.

Μπρισμπέιν Ρόαρ Στατιστικά

*Εχει 10/11 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει έξι σερί over 2,5 εντός έδρας, 6/8 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΓΟΥΕΛΙΝΓΚΤΟΝ ΦΙΝΙΞ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουέλινγκτον κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Περθ Γκλόρι, ανοίγοντας το σκορ με τον Γουέιν στο 37’ και παρόλο που δέχθηκε την ισοφάριση από τον Φιτζγκέραλντ στο 49’, τρία λεπτά αργότερα απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο εκμεταλλεύτηκε και πήρε τη νίκη με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Πένιγκτον.

H Γουέλινγκτον Φίνιξ κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Περθ Γκλόρι, με τέρμα στις καθυστερήσεις και ενώ έπαιζε για ώρα με παίκτη περισσότερο. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες, ενώ μακριά από την έδρα της δεν έχει κερδίσει φέτος στο πρωτάθλημα, με πέντε σερί ήττες, έπειτα από ισοπαλία στον πρώτο αγώνα της εκτός!

Παραμένει εκτός πρώτης εξάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, ούσα πλέον στην 7η θέση, αλλά ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες που είναι εντός αυτών, από πάνω της! Και μπορεί να έχει κακή διαφορά τερμάτων, όμως είναι μία από τις δύο ομάδες που έχουν παίξει τα λιγότερα παιχνίδια στην κατηγορία.

Ο προπονητής της, Ουφάκ Ταλάι, είναι σε καραντίνα επειδή βρέθηκε θετικός σε κορωνοϊό, με τον βοηθό του, Τζιανκάρλο Ιταλιάνο, να είναι υπεύθυνος.

Παραμένουν τραυματίες οι Ρούφερ (ΜΕ), Βαν Χάτουμ (ΕΠ), Πισκόπο (ΜΕ), αν και για τον τελευταίο υπάρχουν πιθανότητες συμμετοχής, όμως χτύπησαν και θα απουσιάσουν και οι Χούπερ (ΕΠ), Σοτίριο (ΕΠ), Λόους (ΑΜ), Λιούις (ΜΕ), αλλά και ο διεθνής μέσος Πέιν που είναι με την εθνική της Ν. Ζηλανδίας.

Γουέλινγκτον Φίνιξ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί over 2,5

*Εχει 7/10 over 2,5 εκτός έδρας, 5/6 στο πρωτάθλημα, πέντε σερί στα πιο πρόσφατα.