8η αγωνιστική

*Μετρούν 7/10 παιχνίδια με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Στάμπεκ δεν έχει υποστεί ήττα από τη Μπρίνε στα πρόσφατα 6 παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΜΠΡΙΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Γκρόρουντ, για το πρωτάθλημα. Στο 7’ ο Γκούνες σκόραρε για το 0-1 και ο ίδιος παίκτης στο 25’ έκανε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους. Στο 33’ ο Μάνκοβιτς μείωσε σε 1-2 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 57’ ο Κρίστενσεν ισοφάρισε σε 2-2 και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μπρίνε κατάφερε να πάρει ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα, αυτή τη φορά εναντίον της Γκρόρουντ (2-2) εκτός έδρας και συμπλήρωσε τρεις αγώνες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, χωρίς ήττα. Δεύτερο ματς πρωταθλήματος που δεν έχασε, καθώς ερχόταν από την πρώτη νίκη στη σεζόν με την Οσάνε, εντός έδρας, με σκορ 2-1. Αναμενόμενα παραμένει στα χαμηλά της κατάταξης. Δεν προέκυψαν σημαντικά προβλήματα απουσιών για το προσεχές ματς.

Μπρίνε Στατιστικά

*4/6 παιχνίδια είχαν γκολ εκατέρωθεν

*5/6 αναμετρήσεις με “2-3 τέρματα”

*Δέχτηκε γκολ σε 8/10 ματς εντός έδρας

ΣΤΑΜΠΕΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-4 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Ράουφος, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 36’ ο Ότεσεν σκόραρε για το 0-1 που ήταν το σκορ του πρώτου μέρους. Στο 80’ και στο 81’ ο Χάνσεν πέτυχε δύο τέρματα και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3. Στο 90+8’ ο Κρόγκσταντ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Στο 90+10’ αποβλήθηκε ο Φρέμσταντ.

Η Στάμπεκ επέστρεψε άμεσα στις επιτυχίες όσον αφορά το πρωτάθλημα, καθώς πέρασε με άνεση από την έδρα της Ράουφος (0-4). Βέβαια, σφράγισε τους τρεις βαθμούς με δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Αυτή ήταν η τρίτη νίκη σε πέντε ματς για το συγκρότημα του Χένε, μετρά επίσης μία ισοπαλία και μία ήττα. Διατηρεί το απόλυτο νικών σε τέσσερις αγώνες εκτός έδρας. Στο -8 από την κορυφή, αλλά με ένα ματς λιγότερο. Χωρίς σημαντικά προβλήματα.