* 41η αγωνιστική (προτελευταία)

* Στον πρώτο γύρο: Έμπολι – Μπρέσια 1-1

* Η Έμπολι παραμένει αήττητη στα 26 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΜΠΡΕΣΙΑ

Η Μπρέσια χρειάζεται δύο βαθμούς στις ισάριθμες τελευταίες αγωνιστικές του πρωταθλήματος για να πανηγυρίσει την παραμονή της σε αυτό. Χωρίς νίκη παραμένει το συγκρότημα του Πούλγκα στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Πιο συγκεκριμένα, μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Τσεζένα (0-0 εντός έδρας) και Τσιταντέλα (2-2 εκτός έδρας), ενώ στο ενδιάμεσο αυτών δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Σαλερνιτάνα (4-2 εκτός έδρας) και Φροζινόνε (2-1 εντός έδρας).

Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην Τσιταντέλα οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με το γκολ του Σκενέτι στο 39’, προτού ο Σπάλεκ ισοφαρίσει σε 1-1 δύο λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 76’ ο Μπαρτολομέι έδωσε και πάλι προβάδισμα στην Τσιταντέλα. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Τονάλι τρία λεπτά αργότερα.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Τσιταντέλα και Μπρέσια στην έδρα της πρώτης (2-2) για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Μπρέσια δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στην Sportingbet)

Το Μπρέσια – Έμπολι παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας (Κλικ Εδώ)

ΕΜΠΟΛΙ

Κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον δεν έχει η Έμπολι στις δύο τελευταίες αγωνιστικές, καθώς έχει ήδη κατακτήσει το πρωτάθλημα και παράλληλα την απευθείας άνοδο στη Σέριε Α. Στις 26 τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε το συγκρότημα του Αντρεατζόλι παραμένει αήττητο, σημειώνοντας 16 νίκες και δέκα ισοπαλίες. Αφού επικράτησε των Προ Βερτσέλι (3-2 εντός έδρας), Τσεζένα (3-2 εκτός έδρας) και Φροζινόνε (4-2 εκτός έδρας), μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Νοβάρα (1-1 εντός έδρας), Κάρπι (0-0 εκτός έδρας) και Κρεμονέζε (1-1 εντός έδρας).

Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην τελευταία οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 69’ με τον Αρίνι, μετά την ασίστ του Ρεντζέτι. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε τέσσερα λεπτά αργότερα από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντοναρούμα, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Στις 12 τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι «ατζούρι» για την ίδια διοργάνωση σημείωσαν επτά νίκες και πέντε ισοπαλίες. Στις οχτώ σημειώθηκε GG.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Έμπολι και Κρεμονέζε στην έδρα της πρώτης (1-1) για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Έμπολι για το πρωτάθλημα.