* Καμία ισοπαλία στα 11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια και στις δύο έδρες.

Μπρέντφορντ – Σουόνσι στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θυμήθηκε τον πραγματικό εαυτό της και έτσι πέρασε ένα ευχάριστο απόγευμα στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με τη Λούτον, την οποία και κέρδισε με το άνετο 0-3. Πέρασαν περίπου 20 λεπτά μέχρι να πετύχει το πρώτο της γκολ. Διάστημα αρκετό να καταλάβει ότι η Λούτον δύσκολα θα την απειλούσε. Και έτσι άρχισε να παίζει σύμφωνα με τις πραγματικά μεγάλες επιθετικές δυνατότητες της. Αποτέλεσμα να πετύχει και ένα δεύτερο γκολ στο 29’ που ουσιαστικά κλείδωσε τη μοίρα της αναμέτρησης. Από εκεί και πέρα έβγαζε κάποιες επιθέσεις όταν έβρισκε χώρους, και σε μια από αυτές στο 75’ τελείωσε το ματς.

Συνέχεια και συνέπεια ζήτησε από τους ποδοσφαιριστές του ο προπονητής των Λονδρέζων Φρανκ που είδε με ανακούφιση μια νίκη μετά από δύο άσχημα αποτελέσματα. Και κυρίως να μετριάσουν τα αμυντικά τους λάθη. Χωρίς τους τραυματίες αμυντικούς Γιάνσον (6/0) και Γκούντι (1/0), όπως και τους μέσους Νόργκααρντ (4/0) και Μπαπτίστ (1/0) σήμερα η αποστολή.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 0-3 εκτός έδρας τη Λούτον με γκολ στο 20’, στο 29’ και στο 76’.

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ Στατιστικά

* Goal/goal οι 7 από τους 10 πιο πρόσφατους αγώνες της (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile).

* Δύο ήττες στα 11 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΟΥΟΝΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η διαφορά της με την Μπλάκμπερν ήταν ότι αυτή κατάφερνε και αξιοποιούσε τις ευκαιρίες. Και έτσι μετά τη Στόουκ κέρδισε και την Μπλάκμπερν με ακριβώς το ίδιο σκορ, το 2-0. Πετυχαίνοντας ένα γκολ ανά ημίχρονο και κυρίως μη επιτρέποντας πολλές απειλητικές καταστάσεις μπροστά από την εστία της η Σουόνσι κατάφερε και αναρριχήθηκε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα τέσσερα ματς αήττητη και τέσσερις βαθμούς από την κορυφή.

Ταξιδεύει στο Λονδίνο θέλοντας να υπερασπιστεί και το σερί της, αλλά και το αήττητο που διατηρεί σε όλα τα ταξίδια της. Και με βάση την εικόνα της δεν αποκλείεται να το κάνει. Δεν θα αγωνιστούν οι τραυματίες μέσοι Γκιμπς-Γουάιτ (4/1) και Μπάιερς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 2-0 εντός έδρας την Μπλάκμπερν με γκολ στο 25’ και στο 61’.