* Σημειώθηκε over 2,5 στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της Μπρέντφορντ με αντίπαλο τη Νότιγχαμ Φόρεστ σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Μπρέντφορντ σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Νότιγχαμ Φόρεστ σε όλες τις διοργανώσεις.

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ

Έστω κι αν χρειάστηκε να φτάσει μέχρι την παράταση η Μπρέντφορντ επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Γουίμπλεντον (1-1 η κανονική διάρκεια), πανηγυρίζοντας παράλληλα την πρόκριση από τον 1ο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας. Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Σμιθ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 1-0 για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Σαρπ, έξι λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Οι «μέλισσες» δίνουν σήμερα την πρώτη φετινή εντός έδρας αναμέτρησή τους κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ. «Είμαι χαρούμενος που προκριθήκαμε στο Λιγκ Καπ Αγγλίας. Είδαμε κάποια θετικά σημάδια από την ομάδα, έπρεπε να είχαμε “σκοτώσει” νωρίτερα την αντίπαλό μας», υπογράμμισε ο προπονητής του συλλόγου, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Οι οπαδοί θα βρίσκονται στο πλευρό μας κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ. Θέλουμε να μετατρέψουμε την έδρα μας σε φρούριο. Η ψυχολογία μας είναι ανεβασμένη».

Προηγούμενο ματς: Η Μπρέντφορντ επικράτησε εκτός έδρας στην παράταση με 3-1 (1-1 η κανονική διάρκεια) της Γουίμπλεντον για το Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Στατιστικό: Η Μπρέντφορντ επικράτησε στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Νότιγχαμ Φόρεστ σε όλες τις διοργανώσεις.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ

Το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας πανηγύρισε μεσοβδόμαδα η Νότιγχαμ Φόρεστ, επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 της Σριούσμπερι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Καραγιόλ (29’ πεν.) και Κάμινγκς (75’). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε από την άσπρη βούλα ο Γουόλεϊ στο 79’. Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Γουόρμπαρτον ξεκίνησε με τα δεξί στο πρωτάθλημα, επικρατώντας εντός έδρας με 1-0 της Μίλγουολ.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο ΜακΚέι, μετά από ασίστ του Βάγκαν. «Ανυπομονώ να επιστρέψω στο “Griffin Park”. Πρόκειται για μία σπουδαία έδρα με φανταστική ατμόσφαιρα», είπε ο προπονητής της Νότιγχαμ Φόρεστ, ο οποίος κάθισε στον πάγκο της Μπρέντφορντ από το 2013 μέχρι το 2015. «Η αναμέτρηση θα είναι διαφορετική με αυτήν της περασμένης σεζόν», κατέληξε ο Μαρκ Γουόρμπαρτον. Νέο συμβόλαιο συνεργασίας μέχρι το 2020 υπέγραψε ο Έντσερ (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Η Νότιγχαμ Φόρεστ επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Σριούσμπερι για το Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα πέντε από τα επτά τελευταία παιχνίδια της Νότιγχαμ Φόρεστ με αντίπαλο την Μπρέντφορντ σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Magicbet)