16η αγωνιστική

*Επιτρέπεται η παρουσία 2.000 οπαδών.

Μπρέντφορντ – Μπλάκμπερν στην Bet365

Μπρέντφορντ Ανάλυση

Μπορεί να μην εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις της, ωστόσο βρίσκει τον τρόπο να παίρνει αυτό που θέλει και να βρίσκεται κοντά στην κορυφή. Μία ακόμη νίκη προσέθεσε στο ενεργητικό της την προηγούμενη αγωνιστική, επικρατώντας με 2-0 εκτός έδρας της Ρόδεραμ. Τρίτο διαδοχικό ματς στο οποίο κερδίζει και όγδοο στο οποίο δεν χάνει, με 26 βαθμούς μετά από 15 αγωνιστικές φιγουράρει στην πρώτη εξάδα. Στηρίζεται κατά κύριο λόγο στην άμυνά της, έχοντας δεχθεί μόλις ένα τέρμα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στην εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της ΚΠΡ.

Ο μπακ Ντάλσγκααρντ έχασε το μεσοβδόμαδο ματς κόντρα στη Ρόδεραμ λόγω τραυματισμού, ωστόσο αυτός δεν αποδείχθηκε σοβαρός και αναμένεται να πάρει θέση στο βασικό σχήμα σήμερα.

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 2-0 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τη Ρόδεραμ. Δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, βελτιώθηκε στο δεύτερο και άνοιξε το σκορ στο 57’ με τον Φορς. Το 2-0 διαμορφώθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τόνεϊ στο 82’, φάση στην οποία οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες.

Μπρέντφορντ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της. (bet365 παίξε νόμιμα)

*2-3 γκολ το σύνολο τερμάτων στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

Μπλάκμπερν Ανάλυση

Εκμεταλλεύτηκε για μία ακόμη φορά τον παράγοντα έδρα και επικράτησε με 2-1 της Μίλγουολ την προηγούμενη αγωνιστική, έστω και στις καθυστερήσεις. Είναι από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες της λίγκας, τρέχει αήττητο σερί έξι αγώνων, έχοντας κερδίσει στους τέσσερις από αυτούς. Αρκετά καλή και η εκτός έδρας παρουσία της, έχασε κάποια δύσκολα ματς όπως εκείνα με τη Γουότφορντ και τη Νόριτς, ωστόσο κέρδισε Πρέστον και Κόβεντρι και έφερε ισοπαλία 1-1 με την Λούτον.

Ο επιθετικός Μπέρετον τραυματίστηκε στο παιχνίδι με αντίπαλο την Μίλγουολ και τη θέση του στην ενδεκάδα σήμερα αναμένεται να πάει ο Ταϊρίς Ντόλαν, ενώ ο Τρίμπουλ διεκδικεί μία θέση στην τριάδα της επιθετικής γραμμής.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Μίλγουολ. Πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Έλιοτ στο 25’, ισοφαρίστηκε στο 34’, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Άρμστρονγκ στις καθυστερήσεις.

Μπλάκμπερν Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Έχει πετύχει ένα τουλάχιστον τέρμα στα 6/7 φετινά εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.