*Τοπικό ντέρμπι.

*Στον 1ο γύρο: Φούλαμ – Μπρέντφορντ 3-2.

*Στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης επιβεβαιώθηκε το No Goal.

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο την Κρίσταλ Πάλας. Η Μπρέντφορντ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 69’ και ισοφάρισε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γιάνελτ.

Επιστρέφει στη δράση για πρώτη φορά μετά από τις 18 Φεβρουαρίου η Μπρέντφορντ. Τότε, είχε υποδεχθεί την Κρίσταλ Πάλας και έσωσε την παρτίδα στις καθυστερήσεις, παίρνοντας τον βαθμό, η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία μετά το 1-1, επίσης, απέναντι στην Άρσεναλ.

Διατηρήθηκε με το αποτέλεσμα αυτό αήττητη για πέμπτο διαδοχικό ματς σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας χάσει για τελευταία φορά στο Κύπελλο, στις 7 Ιανουαρίου από τη Γουέστ Χαμ με 0-1. Σε επίπεδο Πρέμιερ Λιγκ τρέχει αήττητο σερί 11 αναμετρήσεων, κέρδισε τις πέντε από αυτές, ενώ έχασε για τελευταία φορά στο γήπεδό της στο πρωτάθλημα τον Σεπτέμβριο, με 3-0 από την Άρσεναλ.

Ο πρώτος σκόρερ της, Ιβάν Τόνι, δήλωσε ένοχος για την υπόθεση παράνομου στοιχηματισμού που έγινε γνωστή το τελευταίο διάστημα. Η ποινή του δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη, θεωρητικά είναι διαθέσιμος και μπορεί να αγωνιστεί.

Μπρέντφορντ Στατιστικά

*2-3 γκολ τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

*Σκόραρε και στα έξι πιο πρόσφατα εντός έδρας ματς της για την Πρέμιερ Λιγκ.

ΦΟΥΛΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στη Λιντς για το Κύπελλο. Προηγήθηκε στο 21’ με τον Παλίνια, ο Σόλομον διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 76’.

Είχε υποχρεώσεις στο Κύπελλο την προηγούμενη Τρίτη (28/02) η Φούλαμ. Κέρδισε με 2-0 της Λιντς εντός έδρας και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ.

Στο πρωτάθλημα, προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο την Γουλβς, σε ένα ματς που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 23’, για να ισοφαρίσει με τον Σάλομον στο 64’. Εκείνη η ισοπαλία είναι η μοναδική στα πέντε πιο πρόσφατα ματς της σε όλες τις διοργανώσεις! Στα τέσσερα υπόλοιπα πανηγύρισε ισάριθμες νίκες, ενώ έχει να χάσει, σε ευρύτερο επίπεδο, από τις 23 Ιανουαρίου και τον εντός έδρας αγώνα με την Τότεναμ (0-1).