*2ος γύρος του Κυπέλλου Ολλανδίας. Μονός αγώνας νοκάουτ, αν δεν υπάρξει νικητής στα 90 λεπτά η πρόκριση στην επόμενη φάση θα κριθεί στην παράταση και αν χρειαστεί, στα πέναλτι.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και over 2,5

ΜΠΡΕΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η μεγάλη καμπή του Οκτωβρίου δείχνει να έχει περάσει, αλλά η επιρροή ως προς την βαθμολογική της θέση είναι εμφανής, αφού παραμένει εκτός πλέι οφ. Βρίσκεται πάντως ακόμη εντός στόχων. Έχασε την ευκαιρία να μειώσει και άλλο την διαφορά, αφού έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Άλμερε Σίτι σε ένα παιχνίδι που είχε ρυθμό, φάσεις, αλλά δεν μπορούσε να επιβάλλει την θεωρητική της ανωτερότητα. Δεν υπολογίζει συνήθως τα κύπελλα, ωστόσο απέκλεισε την Φένλο (1-1) στον προηγούμενη γύρο και πλέον έχει μπροστά της μια μεγάλη πρόκληση. Μοναδικό της θέμα, ο τραυματισμός του φορ Μπιλάτε, που τον έχει αφήσει εκτός από τις αρχές της σεζόν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Άλμερε Σίτι εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική.

Μπρέντα Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με under 2,5 (δες το στη Betshop)

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ ημίχρονο

ΟΥΤΡΕΧΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε φάση καμπής η Ουτρέχτη, που μετά από πολύ καιρό έπεσε από την πρώτη τετράδα. Λογικό, αφού έχει μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια. Το Σάββατο σε ένα παιχνίδι που άξιζε την νίκη αλλά έπεσε πάνω σε έναν εξαιρετικό αντίπαλο κίπερ, έμεινε στο 0-0 με αντίπαλο την Γκόου Αχέντ Ιγκλς. Υπολογίζει το κύπελλο, όπως δήλωσε και ο αρχηγός Γιάνσεν: «Είναι ένας σύντομος δρόμος για τα ευρωπαϊκά κύπελλα και οφείλουμε να τον αξιοποιήσουμε». Είχε αποκλείσει τον περασμένο γύρο την ερασιτεχνική Ντε Κόκο με 0-5. Στα καθαρά αγωνιστικά, παραμένει εκτός ο πολύτιμος αριστερός μπακ/χαφ Σιλά (13/4), ενώ προέκυψε ξαφνικό πρόβλημα με τον βασικό κίπερ Πάες (15/0) που δεν θα αγωνιστεί στο σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Iσοπαλία με 0-0 απέναντι στην Γκόου Αχέντ Ιγκλς εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος.