*11η αγωνιστική.

*Η Ντεν Χάαγκ κέρδισε και τα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

Μπρέντα

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 4-0 από την Γιονγκ Αλκμάαρ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 18’, στο 51’ το ματς ουσιαστικά τελείωσε με το 2-0, στη συνέχεια η Αλκμάαρ σημείωσε δύο ακόμη τέρματα.

Δεν είναι καλά η Μπρέντα και την προηγούμενη αγωνιστική γνώρισε μία ακόμη ήττα, από την Αλκμάαρ με 4-0 εκτός έδρας. Ήταν η δεύτερη διαδοχική μετά από εκείνη από την Φένλο, και η τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στα οποία έχει κερδίσει μόνο τους Νέους της Ουτρέχτης (3-1 εντός). Με τα αποτελέσματα αυτά έχει χάσει σημαντικό έδαφος στην κατάταξη, ωστόσο μόνο απαγορευτική δεν είναι η διαφορά της από τις προνομιούχες θέσεις και η σεζόν είναι ακόμη στο ξεκίνημα. Την ερχόμενη εβδομάδα (19/10), έχει υποχρεώσεις στο Κύπελλο, παίζοντας εκτός έδρας με την USV Χέρκουλες.

Μπρέντα Στατιστικά

*Μετρά τέσσερα σερί Over 2.5 γκολ.

*Αήττητη στα 4/5 φετινά εντός έδρας παιχνίδια της (3-1-1).

Δώρο* Εκπληξη ΔΩΡΕΑΝ – ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις. 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Ντεν Χάαγκ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην ΦΚ Αϊντχόφεν. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημειώθηκε στο 60ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι δέχθηκαν κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις και ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες.

Έστω και οριακά, πέτυχε το στόχο της επαναφοράς στις νίκες η Ντεν Χάαγκ επικρατώντας με 1-0 εντός έδρας της ΦΚ Αϊντχόφεν. Αντέδρασε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στην εντός έδρας ήττα με 1-2 που είχε προηγηθεί από την Γιονγκ Αϊντχόφεν. Εκείνη η ήττα, μάλιστα, αποτελεί τη μοναδική που έχει υποστεί στα πέντε πιο πρόσφατα ματς της, με τον απολογισμό της στα τέσσερα υπόλοιπα να αποτελείται από δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Στο Κύπελλο θα στρέψει την προσοχή της μετά από τη σημερινή αναμέτρηση, την ερχόμενη εβδομάδα θα αναμετρηθεί με την Εξέλσιορ 31.