*16η αγωνιστική

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Μόλις μία νίκη έχει η Ντεν Μπος στα επτά τελευταία παιχνίδια της στην έδρα της Μπρέντα (5-1-1).

*Εδώ βρίσκετε όλες τις Στοίχημα Προτάσεις Σήμερα

ΜΠΡΕΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Eπιβλητικό πέρασμα με 1-4 από την έδρα της Μάαστριχτ την περασμένη αγωνιστική. Μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και βρήκε δύο γρήγορα γκολ (4′, 11′), η αντίπαλος μείωσε προσωρινά στο 31′, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ανέκτησε την διαφορά των δύο τερμάτων (45+1′). Στο ξεκίνημα της επανάληψης, διαμόρφωσε το τελικό σκορ (49′).

Ήθελε μία νίκη για να πάρει τα πάνω της αγωνιστικά και ψυχολογικά και την βρήκε στην έδρα της Μάαστριχτ, πραγματοποιώντας παράλληλα την καλύτερη εμφάνισή της φέτος. Έβαλε έτσι τέλος σε μια μίνι αγωνιστική κρίση, αφού αγνοούσε την νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της σε πρωτάθλημα και κύπελλο (0-2-2). Εξακολουθεί να την διακατέχει μεγάλη αστάθεια και αυτό δεν φαίνεται να έχει αλλάξει παρά την έλευση του τεχνικού Φαν Γκάσελ.

Παραμένουν τραυματίες ο φορ Όμαρσον και οι μεσοεπιθετικοί Σεϊντίου, Φαν Σχούπεν. Αποθεραπεύτηκαν και επιστρέφουν οι Μπέσελινκ και Γκαρμπέτ.

Μπρέντα Στατιστικά

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ

Προηγούμενο ματς: Νέα ήττα, αυτή την φορά από την Τέλσταρ με 1-4 εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Κάκιστη η εικόνα της, είδε την αντίπαλο να προηγείται με πέναλτι στο 38′, ενώ ακολούθησαν από μεριάς της άλλα δύο τέρματα στις αρχές της επανάληψης (51′, 56′). Μείωσε προσωρινά στο 61′, αλλά στο 73′ είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της για τέταρτη φορά.

Αγωνιστική καθίζηση δίχως σταματημό για την Ντεν Μπος, που αποτελεί μέχρι στιγμής μια από τις απογοητεύσεις της φετινής σεζόν στην Β’ Ολλανδίας. Τραγική η εμφάνισή της σε ένα ματς με έναν αντίπαλο στα μέτρα της, υπέστη βαριά ήττα και το κλίμα είναι βαρύ. Παραμένει χωρίς νίκη σε όγδοο διαδοχικό ματς (0-1-7), σε δύσκολη θέση ο τεχνικός Κάτσμαρεκ, παρότι στα χέρια του η ομάδα έδειξε βελτίωση στην αρχή της χρονιάς.

Μακροχρόνιοι τραυματίες οι Αχανάχ και Φερμπέικ. Δεν έχουν αναφερθεί άλλα προβλήματα.