5η αγωνιστική

*Με G/G ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

ΜΠΡΕΪΝΤΡΙ ΤΑΟΥΝ

Εξακολουθεί να αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης στο πρωτάθλημα η Μπρέιντρι Τάουν, μετρώντας δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Μπράντλεϊ Κουίντον φιλοξένησε τη Χάρτλπουλ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και τη μεταξύ τους ισοπαλία, με σκορ 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω μετά από 25 λεπτά παιχνιδιού, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, με τον Μπεταμέρ να βρίσκει δίχτυα στις καθυστερήσεις.

Επέστρεψε έτσι στις ισοπαλίες, μετά και από την ήττα που υπέστη κόντρα στην Τσέστερφιλντ (1-0 εκτός), την προηγούμενη εβδομάδα. Παράλληλα, δέχθηκε γκολ και στις τέσσερις αναμετρήσεις που έχει δώσει. Ηττήθηκε μόλις μια φορά στα οκτώ τελευταία εντός έδρας επίσημα παιχνίδια της, μετρώντας ακόμη τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Εκτός είναι ο Τζόι Έλουλ (ΑΜ 1/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Χάρτλπουλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Μπρέιντρι Τάουν – Χάβαντ & Γουότερλουβιλ παίζει στην Betshop

ΧΑΒΑΝΤ & ΓΟΥΟΤΕΡΛΟΥΒΙΛ

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Χάβαντ & Γουότερλουβιλ δεν έχει πάρει ακόμη κάποια νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας δυο ισοπαλίες και δυο ήττες μέχρι τώρα. Την Τρίτη, η ομάδα του Λι Μπράντμπερι φιλοξένησε από τη Ντόβερ Αθλέτικ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 4-3. Παρότι βρέθηκε πίσω με 1-0 από το πρώτο μέρος, κατάφερε να κάνει την ανατροπή στην επανάληψη, με τα γκολ των Φόγκνεν (48′), Πάβεϊ (50′) και Λιούις (52′). Ωστόσο, δέχθηκε ακόμη τρία τέρματα στο τελευταίο μισάωρο, φεύγοντας έτσι με άδεια χέρια.

Από τις καλύτερες εμφανίσεις της φέτος, παρότι δεν κέρδισε κάτι. Επέστρεψε έτσι στις ήττες, μετά από δυο διαδοχικές ισοπαλίες με Μπόρεχαμ Γουντ (0-0) και Φίλντε (1-1), αμφότερες εντός έδρας. Τραυματίες είναι οι Νταν Στράγκνελ (ΑΜ 0/0) και Μπράιαν Στοκ (ΜΕ 2/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-3 από την Ντόβερ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.