*12η αγωνιστική

*Στους προηγούμενους γύρους: Ρέικιαβικ – Μπρέινταμπλικ 0-1

*Το Under 2,5 επιβεβαιώθηκε στις τέσσερις τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις.

ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-1) της Ακουρέιρι. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με Τόρβαλντσον (24′), Σβάντορσον (65′, 81′) και Εϊνάρσον (70′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ανταλστέινσον (89′).

Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε άμεσα η Μπρέινταμπλικ, μετά την ήττα που γνώρισε στις καθυστερήσεις από την Βαλούρ (3-2 εκτός). Το συγκρότημα του Τόρβαλντσον προσπέρασε το εμπόδιο της Ακουρέιρι επικρατώντας με το εμφατικό 4-1 στο “Kópavogsvöllur”.

Παρουσιάστηκε πιο επικίνδυνο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες τις οποίες κι εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο. Συγκεντρώνοντας 27 βαθμούς η Μπρέινταμπλικ παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος και στο +8 από την Στιαρνάν, γνώρισε την ήττα στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Ρέικιαβικ (δέχτηκε από δύο γκολ σε κάθε μία).

ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα εννέα τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΡΕΪΚΙΑΒΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Στιαρνάν. Στο 14′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Ματάισον, προτού ο Σιγκούργιονσον απαντήσει με τη συμπλήρωση των 90′.

Παρουσιάστηκε καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, παρόλα αυτά η Ρέικιαβικ γλίτωσε την ήττα στην έδρα της Στιαρνάν λίγο πριν την έναρξη των καθυστερήσεων (1-1). Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο σχετικά νωρίς, πήρε τα ηνία της αναμέτρησης στο δεύτερο ημίχρονο κι εκμεταλλεύτηκε τον παθητικό ρόλο των γηπεδούχων σκοράροντας στο 90′.

Παραμένει αήττητη σε επτά αγωνιστικές με απολογισμό τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, γνώρισε μόλις μία ήττα στις εννέα τελευταίες εκτός έδρας (επτά νίκες, μία ισοπαλία). “Τρέχει” μία θετική παράδοση με την Μπρέινταμπλικ τα τελευταία τρία χρόνια (6-1-1).