* Νοκ άουτ παιχνίδι, με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας

* No Goal τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Ντάνταλκ στα 6 τελευταία μεταξύ τους (5-1-0).

ΜΠΡΕΪ ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Κομπ Ράμπλερς. Με πέναλτι του Ντόχερτι στο 1ο λεπτό προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, με τον Μάσεϊ (29’) ισοφάρισε η Μπρέι. Ο Βαβέρου (32’, 72’) έκανε το 3-1 της Κομπ και οι Φίνεϊ (74’), Άλμιραλ (90+1’) ισοφάρισαν εκ νέου.

Σε αγωνιστικό κατήφορο η Μπρέι, την περασμένη Παρασκευή συμμετείχε σε ένα ακόμη πληθωρικό παιχνίδι, φτάνοντας τα 15 γκολ παθητικό στα 5 τελευταία ματς πρωταθλήματος!

Έφτασε τα 7 παιχνίδια δίχως νίκη (0-3-4) και βρέθηκε εκτός θέσεων για τα playoffs ανόδου, αλλά ο τρόπος που επέστρεψε στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Κομπ Ράμπλερς της ενίσχυσε την ψυχολογία.

Στον 1ο γύρο του FAI Cup απέκλεισε εκτός έδρας την ερασιτεχνική Κόκχιλ (1-3) με τρία γκολ μέχρι το 35ο λεπτό.

ΜΠΡΕΪ ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6 τελευταία παιχνίδια της

* Δέχθηκε 2+ γκολ στα 8/10 τελευταία εντός έδρας

ΝΤΑΝΤΑΛΚ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Σλάιγκο Ρόβερς. Ο Κέλλυ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 10ο λεπτό.

Η επιστροφή στην πρωταθληματική δράση μετά από ένα μήνα συνδυάστηκε με επιστροφή στις νίκες για την Ντάνταλκ, με την οποία μείωσε στο -8 από την κορυφή και στο -3 από την ευρωπαϊκή τριάδα.

Με τεράστια χαμένη ευκαιρία των φιλοξενούμενων ξεκίνησε το παιχνίδι της προηγούμενης Παρασκευής, αλλά δευτερόλεπτα αργότερα η Ντάνταλκ άνοιξε το σκορ μέσα από σωστά δομημένη επίθεση. Οι Ρόβερς απείλησαν ξανά στο κλείσιμο του πρώτου μέρους και ήταν συνολικά πιο δραστήριοι μετά την ανάπαυλα. Περισσότερο διαχείριση του προβαδίσματος έκανε η Ντάνταλκ, βγάζοντας κούραση όσο περνούσαν τα λεπτά.

Στον 1ο γύρο του FAI Cup έκανε την υπέρβαση αποκλείοντας εντός έδρας την πρωτοπόρο Σάμροκ Ρόβερς (1-0).