*13η αγωνιστική

*Ανακοινώθηκε ο Ντάνιελ Σέρνινγκ από την Μπράουνσβαϊγκ. Θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του στην τεχνική ηγεσία της στη σημερινή αναμέτρηση.

*Over 3,5 στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από το Αννόβερο. Σκόραραν οι Κούντζε (12′) και Χάλστενμπεργκ (42′ πεν.). Με δέκα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι λόγω αποβολής του Νικολάου (57′).

Επιβεβαίωσε περίτρανα τον τίτλο του αουτσάιντερ που έφερε στην έδρα του Αννόβερου. Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για την Μπράουνσβαϊγκ όταν έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, ολοκληρώνοντας με μόλις μία ευκαιρία την αναμέτρηση.

Τα “λιοντάρια” σκόραραν μόλις μία φορά σε πέντε αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο γνώρισαν ισάριθμες ήττες. Αγνοούν τη νίκη στις εννέα τελευταίες με απολογισμό 0-2-7. Έχουν αναμετρηθεί συνολικά 86 φορές με την Όσναμπρουκ μετρώντας 35 νίκες και 27 ήττες. Ντεμπούτο στον πάγκο θα πραγματοποιήσει ο Ντάνιελ Σέρνινγκ με θητεία σε Όσναμπρουκ και Μπίλεφελντ.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 5/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΟΣΝΑΜΠΡΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Χόλσταϊν Κίελ. Ο Νιασέ άνοιξε το σκορ στο 55′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Πίχλερ (90+3′).

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει η Όσναμπρουκ σε πέντε αγωνιστικές (0-3-2). Την προηγούμενη βδομάδα έφτασε μία ανάσα από το “τρίποντο”, δεχόμενη γκολ στην εκπνοή των καθυστερήσεων από τη Χόλσταϊν Κίελ. Παρουσιάστηκε καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, έριξε ρυθμούς στο τελευταίο κομμάτι της αναμέτρησης.

Η Όσναμπρουκ έχει δώσει 20 αναμετρήσεις με την Μπράουνσβαϊγκ στη 2. Μπουντεσλίγκα: Στην τελευταία σχετική εκτός έδρας πανηγύρισε τη νίκη με 2-0 τον Δεκέμβριο 2020. “Η αλλαγή στην τεχνική ηγεσία της Μπράουνσβαϊγκ περιπλέκει τα πράγματα”, είπε ο προπονητής Σβάινσταϊγκερ.