*15η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από το Αμβούργο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Ράμος (25′) και Φεράι (26′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κάουφμαν στο 62′.

Άμεσα επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα η Μπράουνσβαϊγκ, μετά την σπουδαία νίκη επί της Όσναμπρουκ πριν τη διακοπή για τις Εθνικές. Πήρε τον δεύτερο ρόλο στο ξεκίνημα της αναμέτρησης με το Αμβούργο και δέχτηκε δύο γκολ σε διάστημα ενός λεπτού. Προσπάθησε κι ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο καταφέρνοντας, απλά, να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Τα “λιοντάρια” συγκέντρωσαν και τους οχτώ βαθμούς τους εντός έδρας, θα πρέπει να γυρίσουμε στο Σεπτέμβριο 2017 για να βρούμε την τελευταία νίκη τους επί της Γκρόιτερ Φιρτ (3-0 εντός). Σταθερά εκτός αποστολής του προπονητή Σέρνινγκ βρίσκεται ο Ούτζα, θα του κάνει παρέα ο Ίχορστ.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Βέχεν. Τα γκολ πέτυχαν Σιμπ (20′) και Χργκότα (84′).

Η Γκρόιτερ Φιρτ εκμεταλλεύτηκε την ευστοχία της και στάθηκε τυχερή σε τουλάχιστον δύο φάσεις, προσπερνώντας το εμπόδιο της ανεβασμένης Βέχεν. Παράλληλα έκανε το 4Χ4 στο πρωτάθλημα, διάστημα στο οποίο κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν.

Μακριά από το σπίτι της πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε έξι αγωνιστικές επί της Καϊζερσλάουτερν (2-0) στις 4 Νοεμβρίου, στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Ο προπονητής του “τριφυλλιού” Τσόρνιγκερ παραμένει αήττητος σε τρεις αναμετρήσεις με την Μπραουνσβαϊγκ (2-1-0). Στις δύο τελευταίες επισκέψεις στην έδρα αυτής η Γκρόιτερ Φιρτ πανηγύρισε ισάριθμες νίκες (1-0, 3-0).