*3η αγωνιστική

*Και οι τρεις αγώνες τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει N/G

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Χαλ, με ανατροπή μάλιστα, πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, αφού βρέθηκε να χάνει από αυτογκόλ του Λιούις στο 24’. Αλλά μέσα σε πέντε λεπτά, με δύο γκολ του Κουκ, στο 39’ και στο 44’, ανέτρεψε την κατάσταση και άντεξε στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας τη νίκη.

Η Μπράντφορντ φαίνεται πώς έπρεπε να παίξει με ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας για να κερδίσει επιτέλους, αφού επικράτησε για το Λιγκ Καπ με 2-1 εντός έδρας της Χαλ, η οποία μάλιστα αγωνίζεται δύο κατηγορίες παραπάνω από την ίδια. Και μάλιστα έπαιξε και αρκετά καλά, κάτι που ικανοποίησε τον έμπειρο τεχνικό της, Μαρκ Χιουζ, αν και όπως τόνισε αγωνίστηκαν με έναν τρόπο που δεν έχουν συνηθίσει!

Στο πρωτάθλημα πάντως, όπου ο μεγάλος στόχος είναι επιτέλους η άνοδος, δεν έχει αρχίσει καθόλου καλά, αφού έπειτα από δύο αγωνιστικές δεν έχει πετύχει ακόμη νίκη, χάνοντας και έναν αγώνα στον οποίο ισοφάρισε στο 90’ (!), αντιμετωπίζοντας μάλιστα ομάδες που δεν θεωρούνται από τα φαβορί της κατηγορίας.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία επιθετικού Εϊσα, χτύπησε σοβαρά ο μέσος Οντασέμπε, ενώ τραυματίστηκε και θα απουσιάσει και ο μέσος Γουόκερ.

Μπράντφορντ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G

*Εχει δύο συνεχόμενα over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Λούτον, παρόλο που βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, από τα τέρματα των Μέντες Γκόμες (30’), Λοκίερ (50’), ισοφαρίζοντας και τις δύο σχετικά σύντομα, με τους Κόλινς (36’), Ζίμπα (52’), παίρνοντας τη νίκη με γκολ του Γουέιτ στο 76ο λεπτό.

Η Νιούπορτ διάγει παρόμοια πορεία με τη σημερινή της αντίπαλο, με τη διαφορά πώς κέρδισε ομάδα που παίζει στο Τσάμπιονσιπ, την Λούτον, εκτός έδρας με 2-3 για το Λιγκ Καπ, περνώντας στην επόμενη φάση του θεσμού.

Αλλά στο πρωτάθλημα δεν έχει ξεκινήσει και τόσο καλά, με μία ισοπαλία και μία ήττα, τα ίδια αποτελέσματα με τη σημερινή της αντίπαλο, με τη διαφορά πώς έχασε τον αγώνα που έπαιξε στο γήπεδό της, ενώ έφερε ισοπαλία μακριά από αυτό.

Αποθεραπεύτηκαν όλοι οι παίκτες που είχαν κάποιες ενοχλήσεις, με αποτέλεσμα να είναι πλήρης.