*4η αγωνιστική

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Η Μπράντφορντ ήταν πολύ κακή απέναντι στη Σάουθεντ εκτός έδρας και το 2-0 με το οποίο ηττήθηκε μάλλον είναι κολακευτικό! Η αντίπαλος της έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες, είχε δύο δοκάρια, ένα πριν ανοίξει το σκορ και άλλο ένα μετά τα δύο γκολ που σκόραρε μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (53’, 56’). Μετά λοιπόν τη νίκη στην πρώτη αγωνιστική δεν έχει καταφέρει να κερδίσει ξανά.

Ο προπονητής της, Μάικλ Κόλινς, χαρακτήρισε απαράδεκτη την τελευταία εμφάνιση της ομάδας του, λέγοντας μάλιστα πως δεν ήταν τόσο το πόσο καλά έπαιξε η αντίπαλος τους, όσο το πόσο χάλια αγωνίστηκαν αυτοί! Γι’ αυτό και περιμένει αντίδραση από τους παίκτες του σήμερα, έχοντας την ευκαιρία πολύ σύντομα να ξεπεράσουν την τελευταία τους εμφάνιση και να ανταμείψουν τους οπαδούς τους.

Ο εξτρέμ Ρόμπινσον που τιμωρήθηκε επ’ αόριστον από την ομάδα παραμένει εκτός, ο Τζόουνς (ΕΠ) πλησιάζει στην επιστροφή από πολύμηνη απουσία, αλλά ίσως το σημερινό παιχνίδι να είναι νωρίς γι’ αυτόν. Όμως πολύ πιθανόν να γυρίσει ο εξτρέμ Σέεντορφ, ο ανηψιός του Κλάρενς, που έλειψε από το προηγούμενο παιχνίδι λόγω κάποιων ενοχλήσεων.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπράντφορντ έχασε 2-0 εκτός από την Σάουθεντ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 4/4 under 2,5.

Το Μπράντφορντ – Μπέρτον παίζει στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΜΠΕΡΤΟΝ

Η Μπέρτον πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, πρώτη στο πρωτάθλημα, με τον Λίαμ Μπόις να πετυχαίνει τρίτο γκολ σε ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος που έχει ξεκινήσει στην ενδεκάδα, επικρατώντας 1-0 εντός έδρας της Ντόνκαστερ. Το τέρμα επιτεύχθηκε στο 47ο λεπτό, έπειτα από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, ενώ γενικώς υπήρξαν ευκαιρίες και για παραπάνω γκολ και από τις δύο ομάδες.

Ο τεχνικός της, Νάιτζελ Κλαφ, είπε πως η ομάδα του δεν έπαιξε όσο καλά το έκανε με την Ρότσντεϊλ, αλλά το ποδόσφαιρο είναι έτσι που κατάφερε να κερδίσει και να μην δεχθεί γκολ στο προηγούμενο παιχνίδι και όχι τότε που έπαιξε καλύτερα! Όπως έγινε γνωστό ετοιμάζεται να προτείνει στον έμπειρο επιθετικό Ντάρεν Μπεντ μία συμφωνία στην οποία θα πληρώνεται ανάλογα με τον χρόνο που θα αγωνίζεται!

Ο μέσος Αλεν που χτύπησε σε μία προπόνηση και έχασε τους τελευταίους αγώνες θα απουσιάσει μάλλον και από αυτόν, όπως και οι Μίλερ (ΜΕ), ΜακΚρόρι (ΑΜ) που τραυματίστηκαν και έχασαν τις προηγούμενες αναμετρήσεις. Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Σμπάρα (ΕΠ) που χτύπησε στο προηγούμενο παιχνίδι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπέρτον κέρδισε 1-0 εντός την Ντονκάστερ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 2/2 over 2,5 και G/G εκτός.