ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ - ΚΑΡΛΑΙΛ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ Προγνωστικά

*28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Καρλάιλ – Μπράντφορντ 1-0

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Γουίμπλεντον, σε έναν αγώνα που δεν είχε πολλές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες, αν και δέχθηκε λίγο εντονότερη πίεση μετά το 60’, όταν έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής.

H Μπράντφορντ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Γουίμπλεντον, συμπληρώνοντας δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, με την αμέσως προηγούμενη ήττα να είναι στο πιο πρόσφατο παιχνίδι στο γήπεδό της, έπειτα από δύο σερί νίκες σε αυτό. Γενικώς παρουσιάζει πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της.

Τουλάχιστον διατηρείται εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, έστω και στην έβδομη και τελευταία, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι όγδοη, με καλύτερη διαφορά τερμάτων, έχοντας και αγώνα λιγότερο. Και δεν είναι πολύ μακριά, μόλις στο -6, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο.

O τραυματίας μέσος Οντασέμπε είναι σε πορεία επιστροφής, αλλά ακόμη είναι νωρίς για να παίξει και τιμωρημένος είναι ο μέσος Γουόκερ. Πάντως ενισχύθηκε αρκετά την μεταγραφική περίοδο, ως τώρα, έχοντας αποκτήσει έξι παίκτες, αν και η πιο «βαριά» μεταγραφή της, ο Ματ Ντέρμπισαϊρ που ήρθε από την Ινδία δεν έχει κάνει ακόμη ντεμπούτο λόγω γραφειοκρατίας.

Μπράντφορντ Στατιστικά

*Εχει 11/18 G/G εντός έδρας

*Εχει 10/18 over 2,5 εντός έδρας

ΚΑΡΛΑΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Καρλάιλ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Νιούπορτ, όχι όσο εύκολα δείχνει το τελικό σκορ. Προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Ντένις, ενώ ουσιαστικά «καθάρισε» το παιχνίδι με τον Γκόρντον στο 57’.

Η Καρλάιλ κέρδισε και την Νιούπορτ με 2-0 εντός έδρας, πετυχαίνοντας τρίτη νίκη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες της, όλες χωρίς να δεχθεί καν γκολ! Αλλά μόνο μία εξ αυτών ήταν μακριά από την έδρα της, με τρεις ήττες στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός.

Είναι πάντα εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, παραμένοντας μάλιστα στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αλλά είναι σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά, ενώ απομακρύνθηκε περισσότερο, στο -7 για την ακρίβεια, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ντίκενσον (ΜΕ), Ντίξον (ΜΕ), αλλά και οι αμυντικοί Μπακ, Μπάρκλεϊ, ενώ χτύπησαν και θα απουσιάσουν οι Τσάρτερς (ΜΕ), Ελις (ΑΜ). Και αμφίβολη είναι η συμμετοχή του επιθετικού Εντμονσον που χτύπησε και έχασε το τελευταίο παιχνίδι.