*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (4-1-4).

ΜΠΡΑΝ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε δύσκολα την Χαμ Καμ με 1-0 εντός έδρας, σε μεσοβδόμαδο εξ’ αναβολής παιχνίδι για το πρωτάθλημα. Το γκολ της νίκης σημείωσε στο 83′ ο Χέγκεμπο.

Μπορεί μέχρι τώρα τα αποτελέσματά της να μην ήταν απολύτως επιθυμητά, ωστόσο πήρε αυτό που ήθελε απέναντι στην Χαμ Καμ την προηγούμενη Τετάρτη. Προσπάθησε να επιβάλλει τον ρυθμό της από νωρίς, τα βρήκε σκούρα από την αμυντική προσέγγιση των φιλοξενούμενων, ωστόσο κατάφερε να λύσει τον γόρδιο δεσμό στο τελευταίο δεκάλεπτο και να πάρει τρεις πολύτιμους βαθμούς. Ο τεχνικός Χόρνλαντ δήλωσε πως η ομάδα του πρέπει να βελτιωθεί, αν θέλει να επαναλάβει την περσινή της πορεία, καθώς μέχρι τώρα η εικόνα της προβληματίζει.

Τραυματίστηκε σοβαρά και θα λείψει για αρκετούς μήνες ο μέσος Γιένσεν, νοκ άουτ τέθηκε και ο έτερος μέσος Ματάισεν. Στα πιτς παραμένουν ο εξτρέμ Σάντε, ο αμυντικός Πέντερσεν και ο αριστερός μπακ Τόσρβικ, ενώ επιστρέφει ο εξτρέμ Μίρε.

Μπραν Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

ΟΝΤ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη νίκη με 1-2 απέναντι στην Μόλντε εκτός έδρας μέσα στην εβδομάδα, για το πρωτάθλημα. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 33′, κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα (35′), ενώ από το πουθενά πέτυχε την ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο (70′).

Έπεσε από την Ακρόπολη και βρήκε πορτοφόλι η Οντ στο παιχνίδι με την Μόλντε, καθώς της βγήκαν όλα και στάθηκε αρκετά τυχερή. Δέχτηκε μεγάλη πίεση και πολλές φάσεις από το ξεκίνημα, τελείως κυνικά κατάφερε να σημειώσει δύο γκολ στις μοναδικές της καθαρές ευκαιρίες στο παιχνίδι. Σε κάθε περίπτωση, παραμένει ένα μεγάλο αποτέλεσμα το οποίο εκτοξεύει την ψυχολογία της εν όψει της συνέχειας, ειδικά από την στιγμή που έχει να χάσει από την πρεμιέρα (2-1-1).

Μακροχρόνια τραυματίες ο επιθετικός Μουγκέσε και ο αμυντικός Γιόχανσεν. Νοκ άουτ τέθηκε ο βασικός αμυντικός Χάγκεν, εκτός με μικροπροβλήματα βρίσκονται οι Χίεν και Μπόρβεν.