15η αγωνιστική

*Με n/g+under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΜΠΡΑΓΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Σκόβντε, την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε με το καλημέρα του αγώνα (0-1 στο 4′), σε ένα 1ο ημίχρονο όπου ήταν καλύτερη των γηπεδούχων. Η Σκόβντε ισορρόπησε τα πράγματα στο β’ μέρος, πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε στην ισοφάριση στο 64ο λεπτό του αγώνα. Αμφότερες είχαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη στο τέλος, αλλά ήταν φλύαροι στην τελική προσπάθεια, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για την Μπράγκε (1-2-0). Βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την πρωτοπόρο και σημερινή της αντίπαλο, Χάλμσταντ. Δεν έχει ήττα στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της (3-2-0), έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ και στις τρεις νίκες της.

Τραυματίες οι Τιτί και Μαχόλι.

Μπράγκε Στατιστικά

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Άνετη εντός έδρας νίκη με 4-1 επί της Ούτσικτεν, την περασμένη αγωνιστική. Κυριάρχησε στο 1ο ημίχρονο του παιχνιδιού, παίρνοντας δίκαια προβάδισμα σε κρίσιμο χρονικό σημείο (1-0 στο 39′). Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο β’ μέρος, πίεσαν για την ισοφάριση, με τη Χάλμσταντ να είναι κυνική στις αντεπιθέσεις και να σκοράρει τρία γκολ σε κάτι παραπάνω από δέκα λεπτά (2-0 στο 72′, 4-0 στο 84′). Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επιστροφή στις νίκες για τη Χάλμσταντ, μετά την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Λαντσκρόνα. Παραμένει στην 1η θέση της βαθμολογίας, στο +3 από τη 2η Μπράγκε και στο +3 από τις Εσκιλστούνα και Σκόβντε. Εκτός έδρας μετράει μόλις 1 ήττα σε 7 αγώνες πρωταθλήματος (4-2-1), μετρώντας 4 συνεχόμενα g/g.

Παραμένει γεμάτο το απουσιολόγιο. Εκτός οι Κρουν, Κάρλσον, Άλστραντ και Σιόλαντ.