*Goal/Goal και Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο κύπελλο: Μπράγκε – Μπρομαποϊκάρνα 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΜΠΡΑΓΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Γιόνσεπινγκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο έκτο λεπτό με το αυτογκόλ του Ταμίμι και παρότι ισοφάρισε στο 42′ με τον Πέρσον, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 65ο λεπτό.

Από την πρώτη της ήττα στο τρέχον πρωτάθλημα προέρχεται η Μπράγκε. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Γιόνσεπινγκ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Αποτέλεσμα που την αδικεί πλήρως, καθώς ήταν ανώτερη και δημιούργησε περισσότερες προσπάθειες από την αντίπαλό της. Ωστόσο, στάθηκε αρκετά άτυχη να βρεθεί πίσω στο σκορ από νωρίς και να μείνει εν τέλει με άδεια χέρια. Πρώτη απώλεια για φέτος, προηγήθηκαν οι νίκες κόντρα σε Έρεμπρο (3-0 εντός) και Έστερ (1-2 εκτός).

Μπράγκε Στατιστικά

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σκέβντε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 (9′, 50′), για να ισοφαρίσει στην πορεία με τους Πέτερσον (60′) και Ντεπρέμ (89′).

Από την πλευρά της, η Μπρομαποϊκάρνα παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι χωρίς νίκη, μετά και την ήττα στην έδρα της Ούτσικτενς με 3-2. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρίστερ Ματίασον υποδέχθηκε τη Σκέβντε, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Μπορεί να είχε λιγότερες προσπάθειες και να βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, ωστόσο εκμεταλλεύτηκε τη χαλαρότητα της αντιπάλου της και αφού μείωσε αρχικά, εν τέλει απέφυγε τα χειρότερα στο φινάλε. Χαρούμενος για το αποτέλεσμα ο Ματίασον, που επεσήμανε ωστόσο πως η ομάδα του πρέπει να δουλέψει αρκετά στο αμυντικό κομμάτι.