13η αγωνιστική

*Over 3.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Νίκη 0-1 επί της Γκέφλε, σε φιλικό προετοιμασίας. Το μοναδικό τέρμα σημείωσε ο Τοτ Βίκστρεμ στο 85ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μπράγκε, μετά και την ήττα 1-0 από την Τρέλεμποργκ. Την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή, η ομάδα του Κλέμπερ Σάρενπαα υποδέχθηκε τη Λαντσκρόνα, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Εκμεταλλεύτηκε το εξαιρετικό πρόσωπο που είχε στο πρώτο ημίχρονο και πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα δυο τερμάτων. Στην πορεία κατέβασε ταχύτητα και παρά τη μείωση, δεν απειλήθηκε περισσότερο.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 17 βαθμούς και προσπαθεί να μειώσει τη διαφορά από την πρώτη τριάδα της κατάταξης. Παρέμεινε αήττητη στα πέντε τελευταία εντός της, επικρατώντας στα 4/5 εξ αυτών. Στη διακοπή, επικράτησε με 0-1 της Γκέφλε, σε φιλικό προετοιμασίας. Θα απουσιάσει από το σημερινό Μπράγκε – Βαστέρας ο πρώτος σκόρερ της ομάδος, Σαμουήλ Ιζουντουεμουά, καθώς συμπλήρωσε κάρτες.

Μπράγκε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΕΡΓΚΡΙΤΕ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 3-0 από την Ούτσικτενς, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω στο 52′ με το αυτογκόλ του Σβένσον, τέσσερα λεπτά μετά δέχθηκε δεύτερο τέρμα, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 66′.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Έργκριτε, μετά και το εντός 0-1 από τη Λαντσκρόνα. Την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή, η ομάδα του Τζέφρι Άουμπιν φιλοξενήθηκε από την Έστερσουντ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις λεπτομέρειες και την ίδια να μειώνει απλά με πέναλτι.

Συνεχίζει έτσι την προσπάθεια για να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη, μένοντας στους 14 βαθμούς μέχρι τώρα. Πανηγύρισε ένα διπλό στις έξι μέχρι τώρα εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στη διακοπή, γνώρισε τη συντριβή 3-0 από την Ούτσικτενς, σε φιλικό προετοιμασίας.