23η αγωνιστική

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Βάσαλουντς – Μπράγκε 1-0

ΜΠΡΑΓΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Μπράγκε, σε ένα σερί όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλέμπερ Σαρενπάα φιλοξενήθηκε από τη Γιόνσεπινγκ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Ισορροπημένο παιχνίδι, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, όμως ήταν αρκετά άστοχες. Πρώτος βαθμός, μετά από δυο σερί ήττες κόντρα σε Τρέλεμποργκ (3-1 εκτός) και Γκάις (1-4 εντός). Με 22 βαθμούς, εξακολουθεί να βρίσκεται εντός της επικίνδυνης ζώνης. Μόλις μια ήττα στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (2-1-1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Γιόνσεπινγκ, για το πρωτάθλημα.

Μπράγκε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΒΑΣΑΛΟΥΝΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Βάσαλουντς, μετά και το διπλό που πήρε στην έδρα της Εσκιλστούνα (1-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρόμπερτ Μπιόρκνεσο υποδέχθηκε την Ακρόπολις, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Αποτέλεσμα δίκαιο, καθώς η αντίπαλος ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησε περισσότερες τελικές, με την ίδια να μην απειλεί ιδιαίτερα. Μετά και από αυτή την απώλεια, διατηρείται σταθερά εντός της επικίνδυνης ζώνης και στο -1 από την αποψινή της αντίπαλο. Πανηγύρισε ένα διπλό στις επτά πιο πρόσφατες εξόδους της, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Ακρόπολις, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 22ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση, με την αντίπαλό της να μένει με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις.

Βάσαλουντς Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.