2η αγωνιστική

*Η Μπραγκαντίνο επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε.

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Βελέζ Σάρσφιλντ, για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Προηγήθηκε στο δεύτερο μόλις λεπτό με τον Ιτάλο, για να δεχθεί την ισοφάριση λίγο αργότερα (8′) και την ανατροπή στο 47′ με το αυτογκόλ του Νάταν. Ωστόσο, το δεύτερο τέρμα του Ιτάλο, στο 62′, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Πέντε λεπτά μετά, έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Αντερλάν.

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι, η Μπραγκαντίνο κατάφερε να παραμείνει αήττητη. Για την ακρίβεια, το βράδυ της Πέμπτης, η ομάδα του Μαουρίτσιο Μπαρμπιέρι φιλοξενήθηκε από τη Βελέζ Σάρσφιλντ, για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων στο Κόπα Λιμπερταδόρες, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Μπορεί να είχε περισσότερο παθητικό ρόλο, ωστόσο ήταν αρκετά εύστοχη στις προσπάθειες της και κατάφερε να φύγει με κάτι θετικό, παρότι έμεινε με παίκτες λιγότερο για πάνω από 20 λεπτά.

Λίγες ημέρες νωρίτερα είχε υποχρεωθεί σε ακόμη μια ισοπαλία, με το ίδιο σκορ, στην έδρα της Ζουβεντούδε, για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Με μόλις μια προπόνηση ενόψει της αποψινής αναμέτρησης, ο Μπαρμπιέρι αναμένεται να κάνει ροτέισον, για να δώσει ανάσες σε βασικούς παίκτες, ενόψει και του ματς κυπέλλου που ακολουθεί. Εκτός μάχης παραμένουν οι τραυματίες Ραούλ, Εμιλιάνο Μαρτίνες και Άρτουρ.

Μπραγκαντίνο Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ντεφένσα Χουστίθια, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Το τέρμα του Ουέλινγκτον Ράτο στο ένατο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Από ένα αήττητο σερί 13 αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται από την πλευρά της η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, μετρώντας εννέα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Ουμπέρτο Λουσέρ φιλοξενήθηκε από τη Ντεφένσα Χουστίθια, για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων στο Κόπα Σουνταμερικάνα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Μπήκε δυναμικά και πήρε από νωρίς το προβάδισμα, στην πορεία περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο και παρά την πίεση που δέχθηκε, άντεξε μέχρι το φινάλε.

Έκανε έτσι το 2/2 στη διοργάνωση, έχοντας προηγηθεί το 4-0 επί της Λίγκα ντε Κίτο. Ενδιάμεσα και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Φλαμένγκο, εντός. Δεν αναμένονται αλλαγές στο αρχικό σχήμα από τον Λουσέρ, που αναμένεται να παρατάξει την ίδια ενδεκάδα με αυτή στο ματς της Αργεντινής.