* Η Μπράγκα μετρά 8 σερί νίκες επί της Μορεϊρένσε! Οι 7 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Over 2.5.

* Στο 1ο γύρο (09/09): Μορεϊρένσε – Μπράγκα 2-3

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΜΠΡΑΓΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Τσάβες. Ο Σαλασάρ (52’) άνοιξε το σκορ για την Μπράγκα και ο Βιτόρια (64’) ισοφάρισε για την Τσάβες, πριν αποβληθεί στις καθυστερήσεις.

Την πάτησε την Τετάρτη απέναντι στην ουραγό, εξαιτίας της αναποτελεσματικότητάς, στην πρωταθληματική επιστροφή μετά τον θρίαμβο στη Λεϊρία.

Στο πρώτο ημίχρονο ήταν νωχελική απέναντι στην Τσάβες, τέσσερις μέρες μετά την κατάκτηση του Λιγκ Καπ, καρποφόρησε η πίεση στο ξεκίνημα της επανάληψης για το προβάδισμα. Σε κόρνερ και στη μοναδική ευκαιρία των φιλοξενούμενων έγινε το 1-1 για να ακολουθήσει πολιορκία της αντίπαλης περιοχής. Με 75% κατοχή, 16 τελικές, 2.56 xGoals ολοκλήρωσε το δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε μέχρι το 105’ να νικήσει ξανά τον “ζεστό” κίπερ των φιλοξενούμενων.

Στην καθημερινότητα του συλλόγου πρωταγωνιστεί η γενική συνέλευση, με τους οπαδούς της ομάδας να δίνουν βροντερό παρών σε αυτή.

Στα αγωνιστικά, ο κόουτς Ζόρζε δεν αναμένεται να έχει διαθέσιμο για ένα ακόμη παιχνίδι τον τραυματία Μπρούμα, ενώ οι βασικοί Νιακατέ (στόπερ), Μπανζά (φορ) συνεχίζουν στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής.

ΜΠΡΑΓΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* Goal/Goal τα 7/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΟΡΕΪΡΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Φαμαλικάο. Ο Μαράκας πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 82ο λεπτό.

Άμεση η αντίδραση των “βερδεμπράνκος” στην συντριβή του “Ντραγκάο”, την περασμένη Κυριακή υπενθύμισαν τη συνοχή τους ως σύνολο και αύξησαν σημαντικά τις ευρωπαϊκές τους πιθανότητες με την 9η νίκη της σεζόν.

Λίγες οι επικίνδυνες καταστάσεις γενικά στο παιχνίδι, με τη Μορεϊρένσε ωστόσο να είναι πιο ζωηρή στις μεταβάσεις. Στο δεύτερο μέρος η Φαμαλικάο αύξησε την κατοχή της (63%), αλλά πέραν από το δοκάρι δεν απείλησε σοβαρά, πριν ο στόπερ τη Μορεϊρένσε πετύχει το καθοριστικό γκολ σε δεύτερο χρόνο από στατικό, εκμεταλλευόμενος και τη λάθος έξοδο του αντίπαλου κίπερ.

“Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε πράξη αυτό που είμαστε ως ομάδα, προσπαθώντας να ακυρώσουμε τα ατού της Μπράγκα. Δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε και έχουμε τα πάντα να κερδίσουμε.” δήλωσε ο κόουτς Μπόρζες.

Με 6 απουσίες η αποστολή για την Μπράγκα, μοναδική σημαντική αυτή του τραυματία Αμαδόρ (αρ. μπακ). Ανέτοιμοι οι νεοφερμένοι Κάστρο (μέσος), Ασουέ (φορ), μακροχρόνια τραυματίες οι Σιλά (δεξί μπακ), Ερνάνι (φορ), ενώ ο Μασέδο (φορ) δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ως δανεικός από τους γηπεδούχους.