* 13η αγωνιστική

ΜΠΟΧΟΥΜ

Μετά τη νίκη επί της Μπίλεφελντ (1-0 εντός έδρας) στις 5 Οκτωβρίου, η Μπόχουμ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Αμβούργο (0-0 εκτός έδρας), Ρέγκενσμπουργκ (3-3 εντός έδρας) και Γκρόιτερ Φιρτ (2-2 εκτός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην τελευταία οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τέσε στο 37’, προτού ο Χίντερσεερ διπλασιάσει τα τέρματά τους στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 56’ με τον Γκουγκάνιγκ.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κεϊτά Ρουέλ. «Φυσικά και δεν είμαστε ευχαριστημένοι από τα τελευταία αποτελέσματά μας. Θα πρέπει να δείξουμε περισσότερη σταθερότητα στον αγωνιστικό χώρο», υπογράμμισε με δηλώσεις του ο προπονητής της Μπόχουμ, Ρόμπιν Ντουτ, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Η Ντάρμσταντ βρίσκεται σε καλή κατάσταση τον τελευταίο καιρό. Θα πρέπει να παρουσιαστούμε προσεκτικοί απέναντί της. Επικεντρωνόμαστε εξ’ ολοκλήρου στη μεταξύ μας αναμέτρηση».

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Γκρόιτερ Φιρτ και Μπόχουμ στην έδρα της πρώτης (2-2) για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Μπόχουμ αναδείχθηκε ισόπαλη στα τρία τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Betshop)

Το Μπόχουμ – Ντάρμσταντ παίζει στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ

Αήττητη παραμένει η Ντάρμσταντ στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και μία ισοπαλία. Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Ρέγκενσμπουργκ (1-1 εκτός έδρας), κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Γκρόιτερ Φιρτ (2-0 εντός έδρας) και Μαγδεμβούργο (3-1 εντός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην τελευταία το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Ντουρσούν στο 43’, προτού ο Χάμαν με αυτογκόλ διπλασιάσει τα τέρματά τους. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 71’ με τον Μπούτλερ.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε εννέα λεπτά αργότερα ο Σούλου, μετά την ασίστ του Κέμπε. Αξίζει να σημειώσουμε πως και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής των Χόλαντ (Ντάρμσταντ στο 69’) και Έρντμαν (Μαγδεμβούργο στο 63’). Στις δύο τελευταίες επισκέψεις της στο γήπεδο της Μπόχουμ, η Ντάρμσταντ σημείωσε μία ισοπαλία (1-1 στις 17/10/14) και μία ήττα (2-1 στις 9/2/18). Στις τρεις τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για το πρωτάθλημα σημείωσε μία ισοπαλία και δύο ήττες. Σε όλες σημειώθηκε GG, ενώ στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από τρία γκολ.

Προηγούμενο ματς: Η Ντάρμσταντ επικράτησε εντός έδρας με 3-1 του Μαγδεμβούργου για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Ντάρμσταντ σε όλες τις διοργανώσεις.