*NG στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Λειψία κράτησε το μηδέν στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλα τα ματς στο σημερινό κουπόνι παμε στοιχημα

ΜΠΟΧΟΥΜ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (5-2) από την Γκλάντμπαχ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Ενγκουμού (28′), Βάιγκλ (35′ πεν.) και Ράιτζ (72′), μείωσε ο Χόφμαν στο 75′. Τρία λεπτά αργότερα η Γκλάντμπαχ έκανε το 4-1 (Τζόρνταν) και ο Σλότερμπεκ μείωσε εκ νέου στο 87′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ονορά στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τέλος σε μίνι αήττητο σερί τριών αγωνιστικών (1-2-0) έβαλε η Μπόχουμ στο “Borussia-Park”, μαζεύοντας συνολικά πέντε φορές την μπάλα από τα δίχτυα της κόντρα στην Γκλάντμπαχ. Προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά κενά αυτής, δεν άξιζε κάτι περισσότερο από τη μεταξύ τους αναμέτρηση.

Τη 15η θέση καταλαμβάνει το συγκρότημα του Λετς συγκεντρώνοντας 25 βαθμούς, οχτώ περισσότερους από την Κολωνία και την επικίνδυνη ζώνη. Ποντάρει πολλά στο “Vonovia Ruhrstadion” παραμένοντας αήττητο σε οχτώ αγωνιστικές με απολογισμό τέσσερις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες, διάστημα στο οποίο επικράτησε των Μπάγερν Μονάχου (3-2) και Στουτγκάρδης (1-0).

Αξίζει να σημειώσουμε πως γνώρισε μόλις μία ήττα στις 14 τελευταίες αγωνιστικές σε αυτό από την Γκλάντμπαχ (3-1) τον Σεπτέμβριο (έξι νίκες, επτά ισοπαλίες). Εξέτισε κι επιστρέφει στο κέντρο του αγωνιστικού χώρου ο Λοσιγιά.

ΜΠΟΧΟΥΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3,5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΕΙΨΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Μπάγερν Μονάχου. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Κέιν (56′, 90+1′), ισοφάρισε προσωρινά ο Σέσκο στο 70′.

Παρουσιάστηκε αρκετά ανταγωνιστική στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει την Μπάγερν Μονάχου στην “Allianz Arena”. Παρόλα αυτά η Λειψία δεν μπόρεσε να περιορίσει την ποιότητα του Κέιν, ο οποίος την “σκότωσε” στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με τρομερό γυριστό σουτ.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τους “κόκκινους διαβόλους” που βρίσκονται στο -1 από την Ντόρτμουντ και την 4η θέση που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ. Επικράτησαν στις 8/10 πρώτες αναμετρήσεις τους με την Μπόχουμ, ωστόσο παρέμειναν δίχως γκολ και νίκη στις δύο περσινές (0-1-1).

Η Λειψία αγνοεί το “τρίποντο” σε τέσσερις εξόδους στην Μπουντεσλίγκα (0-2-2), πανηγύρισε μόλις μία φορά αυτό στις επτά τελευταίες (δύο ισοπαλίες, τέσσερις ήττες) επί της Ντόρτμουντ (3-2) τον Δεκέμβριο. Αν δεν καταφέρει να ξεπεράσει τις ενοχλήσεις που νιώθει ο Γκουλάτσι, τη θέση του θα πάρει ο Μπλάσβιχ κάτω από τα γκολπόστ. Την Τετάρτη (6/3) η Λειψία φιλοξενείται στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης, στη ρεβάνς για τους “16” του Τσάμπιονς Λιγκ.