*25η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Στον πρώτο γύρο: Γκρόιτερ Φιρτ – Μπόχουμ 0-1

*Η Μπόχουμ πανηγύρισε μόλις τρεις νίκες σε 14 εντός έδρας αναμετρήσεις με την Γκρόιτερ Φιρτ (έξι ισοπαλίες, πέντε ήττες).

*Η Μπόχουμ δεν έχει πανηγυρίσει εντός έδρας νίκη κόντρα σε νεοφερμένη ομάδα από τον Νοέμβριο 2004 (3-1 τη Νυρεμβέργη). Στις 13 τελευταίες εντός έδρας σχετικές αναμετρήσεις σημείωσε έξι ισοπαλίες και επτά ήττες.

ΜΠΟΧΟΥΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας στην παράταση (1-1 κ.δ.) από την Φράιμπουργκ. Ο Πέτερσον άνοιξε το σκορ στο 51′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Πόλτερ (64′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 120′ ο Σαλάι.

Νοκ άουτ από τα προημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας τέθηκε μεσοβδόμαδα η Μπόχουμ, γνωρίζοντας την ήττα στο τελευταίο λεπτό της παράτασης από την Φράιμπουργκ στο “Vonovia Ruhrstadion”. Μοιραίος ο αμυντικός Λάιτς που δεν κατάφερε να απομακρύνει σωστά, στρώνοντας την μπάλα στον Σαλάι για το τετ α τετ που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Τέσσερις αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Μπόχουμ (1-3-0), την προηγούμενη βδομάδα υποκλίθηκε στη Λειψία (1-0 εντός).

Μετά από ένα ανιαρό πρώτο ημίχρονο σημάδεψε δύο φορές την μπάλα στο δοκάρι, γεγονός που πλήρωσε στη συνέχεια από τον Νκουνκού. Μένει να φανεί σε τι είδους ροτέισον θα προχωρήσει ο προπονητής Ρέις στη σημερινή αναμέτρηση με την ουραγό Γκρόιτερ Φιρτ. Από το ξεκίνημα αναμένεται να παίξει ο Οστερχάγκε, οι Πάντοβιτς και Ασάνο παρουσιάζονται ως εναλλακτικές για την ενδεκάδα.

ΜΠΟΧΟΥΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχτηκε γκολ στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Κολωνία. Ο Κάιντς άνοιξε το σκορ στο 52′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Γκρίεσμπεκ στο 69′.

Μετά την ήττα εντός προγράμματος στην “Allianz Arena” από την Μπάγερν (4-1), η ουραγός Γκρόιτερ Φιρτ αναδείχθηκε ισόπαλη με την Κολωνία (1-1 εντός) διατηρώντας ζωντανές τις λιγοστές ελπίδες για παραμονή στην Μπουντεσλίγκα. Ισορροπημένη από πλευράς ευκαιριών ήταν η αναμέτρηση των δύο ομάδων, στην οποία οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την κατοχή μπάλας.

Το “τριφύλλι” συγκέντρωσε μόλις ένα βαθμό σε 12 εκτός έδρας αγωνιστικές: Πέτυχε δέκα γκολ και δέχτηκε συνολικά 44. Διατηρεί τη χειρότερη άμυνα (62) και τη χειρότερη επίθεση (22) της Μπουντεσλίγκα. Αν και υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις για την ενδεκάδα, ο προπονητής Λάιτλ δεν έχει λόγο να αλλάξει κάτι σε αυτή, μετά την καλή εμφάνιση της προηγούμενης εβδομάδας με την Κολωνία.