*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών λόγω κορωνοϊού.

Μπόχουμ – Άουε στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΜΠΟΧΟΥΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε την προηγούμενη βδομάδα η Μπόχουμ στην έδρα της νεοφερμένης Μπραουνσβάιγκ (2-1). Πέντε λεπτά μετά το εναρκτήριο λάκτισμα οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με τον Ζόλερ, με την Μπραουνσβάιγκ να ισοφαρίζει στο 23′.

Στο 61′ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της απευθείας αποβολής του τερματοφύλακά της, παρόλα αυτά δεν παράτησε την αναμέτρηση φέρνοντας τα πάνω – κάτω έξι λεπτά αργότερα με τον Πρόσβιτς. Δίκαιο κρίνεται το αποτέλεσμα βάσει των ευκαιριών που πραγματοποίησαν οι δύο ομάδες. “Δεν αποκλείεται να προχωρήσουμε σε αλλαγές στο βασικό σχήμα, έχοντας ως στόχο να φτάσουμε στη νίκη”, είπε ο προπονητής Ρέις.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την Μπραουνσβάιγκ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 5′ με τον Ζόλερ, προτού ο Κάουφμαν ισοφαρίσει στο 23′. Την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησε ο Πρόσβιτς στο 67′. Επτά λεπτά νωρίτερα οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του τερματοφύλακά τους.

ΜΠΟΧΟΥΜ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε νόμιμα στην Betshop 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΑΟΥΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ταξίδεψε στην έδρα του Αμβούργου την Τετάρτη έχοντας τον τίτλο του αουτσάιντερ, κάτι που επιβεβαίωσε στον αγωνιστικό χώρο… Ο λόγος για την Άουε που γνώρισε την ήττα με 3-0 στην εξ αναβολής 3η αγωνιστική της 2. Μπουντεσλίγκα. Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, μη καταφέρνοντας να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλη εστία. Σο δεύτερο ημίχρονο ο Κίτελ έβαλε τις βάσεις για νίκη στο 57′, προτού ο Νάρεϊ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτό που αξίζει να σημειώσουμε είναι πως ο Στιβ Μπράιτκραουζ επέστρεψε στην αγωνιστική δράση για τους “βυσσινί” μετά από 535 μέρες! “Είμαι τρομερά χαρούμενος, παρά την ήττα”, είπε ο 28χρονος κεντρικός αμυντικός που είχε αγωνιστεί για τελευταία φορά σε επίσημη αναμέτρηση στις 5 Μαΐου 2019 κόντρα στην Ρέγκενσμπουργκ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-0 από το Αμβούργο. Τα γκολ σημείωσαν οι Βιντζχάιμερ (17′), Κίτελ (57′) και Νάρεϊ (72′).