2ος όμιλος

*Οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο προκρίνονται στη νοκ-άουτ φάση της διοργάνωσης.

*Με over2.5+g/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΜΠΟΤΟΣΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε εκτός έδρας διασυρμό με 8-0 από τη Φαρούλ, την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (1-0 στο 11′), με την κόκκινη κάρτα του Σερόνι στο 30′ να κάνει ακόμη δυσκολότερο το έργο της. Δέχτηκε το 2-0 σε κρίσιμο χρονικό σημείο (45+2′), με το υπόλοιπο παιχνίδι να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα. Ντροπιαστική η εικόνα της στο β’ μέρος, δέχτηκε άλλα έξι γκολ, με το τελικό 8-0 να διαμορφώνεται στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεύτερη ήττα για το νέο τεχνικό της, Τσιομπάνου, με την Μποτοσάνι να αγνοεί τη νίκη εδώ στα τελευταία επτά παιχνίδια της(0-3-4). Για τη δεύτερη αγωνιστική του ομίλου, ηττήθηκε στην έδρα της Μιοβένι με 1-0. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με under2.5 γκολ.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΜΠΟΤΟΣΑΝΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Άνετη εντός έδρας νίκη με 5-1 απέναντι στην ουραγό Μιοβένι, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Κυριάρχησε στο 1ο ημίχρονο και πήρε δίκαια προβάδισμα δύο τερμάτων στο 45ο λεπτό, εκμεταλλευόμενη ατομικά λάθη των φιλοξενούμενων στην άμυνα. Έκανε το 3-0 νωρίς στο β’ μέρος (58′), με το υπόλοιπο παιχνίδι να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα. Η Μιοβένι μείωσε σε 4-1 στο 74ο λεπτό, με το τελικό 5-1 να διαμορφώνεται χάρη σε δύο γκολ στο 77ο και το 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτό ήταν το πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα σε όλες τις διοργανώσεις (4-1-0). Για τη δεύτερη αγωνιστική του ομίλου, αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα στην έδρα της Οτελούλ (2η κατηγορία). Μετράει 1 ήττα στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, με τα τρία από αυτά να ολοκληρώνονται με over2.5 +g/g.

Μακροχρόνια εκτός οι Κριστέα και Παντίρου. Τραυματίας αποχώρησε από το παιχνίδι με τη Μιοβένι ο Οάιντα και η συμμετοχή του σήμερα κρίνεται αμφίβολη. Αναμένεται εκτεταμένο ροτέισιον.