19η αγωνιστική.

Στον πρώτο γύρο: Κραϊόβα – Μποτοσάνι 1-0

ΜΠΟΤΟΣΑΝΙ

Ισόπαλη 1-1 με την Πόλι Τιμισοάρα αναδείχθηκε την περασμένη αγωνιστική η Μποτοσάνι εκτός έδρας. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, οι δύο ομάδες είχαν τις ίδιες σε αριθμό τελικές, η Τιμισοάρα προηγήθηκε στο 23’ (1-0), στην επανάληψη η Μποτοσάνι βγήκε μπροστά, ισοφαρίζοντας στο 56’ της συνάντησης (1-1). Συμπλήρωσε πέντε αγωνιστικές αήττητη η Μποτοσάνι (2-3-0), μετρώντας μια ήτα στα τελευταία εννιά παιχνίδια (4-4-1) και φιγουράρει στην τέταρτη θέση με 32 πόντους, στο -4 απ’ την τρίτη Κραϊόβα και στο -6 απ’ τη δεύτερη Στεάουα. Εντός έδρας μετράει απολογισμό πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Συμπλήρωσε κάρτες ο Μπούρκα (Μέσος, 18, 1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τιμισοάρα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα επτά τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Μποτοσάνι – Κραϊόβα παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας (Κλικ Εδώ)

ΚΡΑΪΟΒΑ

Από την άλλη πλευρά, η Κραϊόβα εκμεταλλεύτηκε μετά από καιρό την έδρα της, επικρατώντας 3-1 της ουραγού Γιουβέντους εντός έδρας. Απόλυτη κυρίαρχος από το ξεκίνημα, προηγήθηκε στο 39’ (1-0) και διπλασίασε τα τέρματά της στο 45’+2’ (2-0). Στην επανάληψη δέχθηκε πίεση από την αντίπαλο, αντιστάθηκε ιδανικά, πέτυχε το 3-0 στο 63’, για να δεχθεί απλά τη μείωση στο 80’ της συνάντησης (3-1). Επιστροφή στις νίκες για την Κραϊόβα μετά από την βαριά ήττα από τη Στεάουα (2-5) και την ισοπαλία με την Άστρα (2-2 εντός έδρας), παρέμεινε στην τρίτη θέση με 36 πόντους, σπαταλώντας την ευκαιρία να πιάσει στη δεύτερη θέση τη Στεάουα (38β.). Διαθέτει τη δεύτερη καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με 31 γκολ ενεργητικό. Μακριά από την έδρα της τρέχει ρεκόρ έξι νίκες, δύο ισοπαλίες και μια ήττα, στις πέντε πιο πρόσφατες μάλιστα πέτυχε από δύο γκολ και πάνω (τα τέσσερα εξ αυτών Goal/Goal και Over 2.5).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση για την Κραϊόβα 3-1 επί της Γιουβέντους.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.