*36η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Οπεράριο – Μποταφόγκο 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μποταφόγκο έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με την Πόντε Πρέτα, σε ένα παιχνίδι που έδειξε να την ενδιαφέρει περισσότερο να μην χάσει, παρά να κερδίσει. Και μοιάζει να έχει «δέσει» πολύ την άμυνα της, αφού αυτό ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν δέχεται γκολ, έκτο στα εφτά τελευταία που παραμένει αήττητη, έχοντας τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα. Και ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις συνεχόμενες με μηδέν παθητικό, διαθέτοντας άλλωστε και βάσει αριθμών, την πιο δυνατή έδρα της κατηγορίας!

Εχοντας πλέον και την καλύτερη άμυνα, μετά την καλύτερη επίθεση που εξακολουθεί να είναι, ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, πριν παίξει χθες η Κοριτίμπα που την προσπέρασε πάλι προσωρινά, ούσα στο -1 από αυτήν! Ακόμη και με ισοπαλία θα είναι πάλι πρώτη, ενώ είναι στο +5 από την πέμπτη θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο, κάτι που σημαίνει πώς με συνδυασμό αποτελεσμάτων, αν κερδίσει η ίδια, ίσως ανέβει μαθηματικά μετά το τέλος της αγωνιστικής!

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Καβαλιέρι (ΤΕ), Ζόναθαν (ΑΜ), Ρομίλντο (ΜΕ), Ούγκο (ΑΜ) με τον τελευταίο να χάνει το υπόλοιπο της σεζόν, αλλά έγινε καλά και επιστρέφει ο επιθετικός Τσάι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μποταφόγκο έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Πόντε Πρέτα, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές κλασσικές ευκαιρίες, με την ίδια να σκοράρει ένα γκολ που της ακυρώθηκε στο πρώτο ημίχρονο, ενώ είχε και δοκάρι στο δεύτερο.

Μποταφόγκο Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G (δες το στην bet365)

*Εχει 13/17 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΟΠΕΡΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Οπεράριο επέστρεψε στις νίκες έπειτα από δύο αγωνιστικές, επικρατώντας με 2-1 εντός έδρας της Ρέμο, εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την παραμονή της στην κατηγορία, αφού έχει απομακρυνθεί στο +7 από την ζώνη του υποβιβασμού και θα πρέπει να γίνουν πράγματα και θαύματα για να υποβιβαστεί τελικά!

Βέβαια μακριά από την έδρα της κέρδισε μόνο στο γήπεδο της CSA στα εννιά τελευταία παιχνίδια της, αλλά έχει τέσσερις ήττες στους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες της.

Τραυματίες είναι οι μέσοι Ζιν Κάρλος, Μπαστός, Λεαντρίνιο που δεν θα παίξουν ξανά φέτος, αλλά και οι αμυντικοί Μπονφίμ, Λούκας Μέντες, Ρενιέ ενώ χτύπησαν πιο πρόσφατα και λείπουν οι μέσοι Ραφαέλ Ολερ, Πέντρο Κεν. Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Λεάντρο Βιλέλα αλλά και ο αμυντικός Αλεξ Σίλβα που αποθεραπεύτηκε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Οπεράριο κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ρέμο, ψάχνοντας περισσότερο το γκολ από την αρχή, το οποίο βρήκε με τον Φελίπε Γκαρσία στο 63’. Και αφού γλίτωσε σε δύο τεράστιες ευκαιρίες που έχασε η αντίπαλος της από την ισοφάριση, πέτυχε δεύτερο γκολ σε μία αντεπίθεση στο 90’ με τον Σουμάχερ, ενώ δέχθηκε τέρμα από πέναλτι στις καθυστερήσεις από τον Ρενάν Γκόρνε.

Οπεράριο Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί G/G

*Εχει 12/17 N/G εκτός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

* Οι 10 από τους 17 εκτός έδρας αγώνες της στο εθνικό πρωτάθλημα έχουν λήξει Χ στο ημίχρονο.