*31η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπρούσκε – Μποταφόγκο 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μποταφόγκο άντεξε το «σφυροκόπημα» που δέχθηκε από την Κρουζέιρο εκτός έδρας και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό, φέρνοντας 0-0. Και έχει πάντα την καλύτερη έδρα της κατηγορίας, παρόλο που έχει δύο ήττες σε αυτήν και η πιο πρόσφατη της ήταν εκεί, αφού έχει πετύχει 12 νίκες στο γήπεδό της, σε σύνολο 15 αγώνων.

Είναι πάντα εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στην άνοδο, σε απόσταση βολής από την πέμπτη θέση που δεν την εξασφαλίζει, στο +2 για την ακρίβεια, χωρίς να αλλάξει κάτι ριζικά, αφού έχει παίξει εκεί η ομάδα που βρίσκεται στην συγκεκριμένη θέση! Και διαθέτει πάντα την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, μαζί με την Γκουαρανί.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Φερνάντες (ΤΕ), Καβαλιέρι (ΤΕ), Ζόναθαν (ΑΜ), Ρομίλντο (ΜΕ), Ούγκο (ΑΜ) με τον τελευταίο να χάνει το υπόλοιπο της σεζόν, ενώ ο αριστερός μπακ Ζόναθαν Σίλβα έμεινε εκτός αποστολής, στην οποία επιστρέφει ο αμυντικός Ραφαέλ που έγινε καλά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μποταφόγκο έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Κρουζέιρο, σε έναν αγώνα που ήταν απειλητική λίγο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά στο υπόλοιπο παιχνίδι δεχόταν την έντονη πίεση της αντιπάλου, κρατώντας με «νύχια και με δόντια» το μηδέν στην άμυνα.

Μποταφόγκο Στατιστικά

*Εχει 8/10 N/G (δες το στην bet365)

*Εχει 11/15 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΜΠΡΟΥΣΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπρούσκε κατάφερε να αντιδράσει στο γκολ που δέχθηκε και πήρε τη νίκη με 3-1 εντός έδρας επί της Ρέμο, αποτέλεσμα που της έδωσε βαθιά βαθμολογική «ανάσα». Αυτή ήταν η τρίτη της νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, αλλά μόνο μία ήταν μακριά από το γήπεδο της, όπου έχει οκτώ ήττες στους 13 πιο πρόσφατους αγώνες της.

Παραμένει χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού, η οποία δεν θεωρείται απόσταση βολής, καθώς έχει περισσότερες νίκες από την ομάδα που είναι εκεί. Αλλωστε ας μην λησμονούμε πώς της έχουν αφαιρεθεί τρεις βαθμοί για αντικανονική συμμετοχή παίκτη.

Τραυματίες είναι οι πλάγιοι μπακ Βιβίκο, Μαρσέλο, o κεντρικός αμυντικός Αλεξ Ρουάν οι μέσοι Ταλιάρι, Ζουλιάνο και οι επιθετικοί Μαρλόνε, Μάρκος Αντόνιο, επιστρέφουν από τιμωρία οι κεντρικοί αμυντικοί Εβερτον Αλεμάο και Ιάνσον, αυτή τη φορά τιμωρημένοι είναι ο δεξιός μπακ Ζοάο Κάρλος και ο αμυντικός χαφ Ζε Ματέους.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπρούσκε κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Ρέμο, με ανατροπή, αφού βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Πίνγκο στο 14’, ενώ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ακυρώθηκε και γκολ της αντιπάλου της, πριν ισοφαρίσει με τον Λουιζάο στο 56’. Και ο Τιάγκο Αλαγκοάνο στο 58’ της έδωσε προβάδισμα, λίγο μετά έχασε πέναλτι, με τον Εντού στις καθυστερήσεις να διαμορφώνει το τελικό σκορ.