13η αγωνιστική

*100% πληρότητα θεατών.

*Χωρίς νίκη η Μπορντό απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν από τον Μάρτιο του 2015. Από τότε μέχρι σήμερα, μεσολάβησαν 13 παιχνίδια στα οποία οι Παριζιάνοι δεν έχουν ηττηθεί.

*3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν no goal και under 2,5

*5/6 νίκες μετρά η Παρί στις τελευταίες της επισκέψεις στην έδρα της Μπορντό.

Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες

ΜΠΟΡΝΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η αλησμόνητη ανατροπή που σημείωσε κόντρα στην Ρεμς με τρία τέρματα στο τελευταίο εικοσάλεπτο του ματς, της χάρισε μια νίκη με πολλά οφέλη, τόσο βαθμολογικά όσο και ψυχολογικά. Απομακρύνθηκε κάπως από την επικίνδυνη ζώνη όμως σίγουρα ακόμη είναι νωρίς και ο δρόμος μακρύς. Νωθρή στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε να χάνει δίκαια. Στην επανάληψη ανέβασε κατακόρυφα στροφές, αλλά δέχτηκε και δεύτερο κόντρα στην ροή του ματς, αλλά μέσα από το πάθος της και την προσήλωσή της, έφτασε σε μια τεράστια ανατροπή. Πρώτη νίκη μετά από πέντε παιχνίδια.

«Υπήρξε μια διπλή μεταμόρφωση: ένα πρώτο πρόσωπο αρνητικό, πριν το “πρώτο γκολ” της Ρεμς και ένα μετά το δεύτερο γκολ της Ρεμς στο δεύτερο ημίχρονο. Ξεκινήσαμε καλά το ματς, αλλά δεν είναι φυσιολογικό να έχουμε πτώση μετά από λάθος και γκολ που δεχόμαστε. Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό. Ξεκινήσαμε το δεύτερο ημίχρονο με μια διαφορετική ενέργεια, μια διαφορετική ψυχική κατάσταση», η οπτική του τεχνικού Πέτκοβιτς, που σιγά σιγά καταλήγει σε πρόσωπα.

Επιστρέφουν από την τιμωρία τους οι αμυντικοί μέσοι Οτάβιο (11/0) και Ονάνα (5/2), παραμένει με μυϊκό πρόβλημα και δεν είναι διαθέσιμος ο αρχισκόρερ Χουάνγκ (9/4), ενώ πάντα στα πιτς βρίσκονται ο στόπερ Μπάις, ο έτερος στόπερ Μεχέρ (8/1), ο εφεδρικός χαφ Σισοκό (6/0) και ο φορ Μάτζα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η νίκη με 3-2 επί της Ρεμς την περασμένη αγωνιστική στην έδρα της. Βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο 63′, αλλά το γκολ του Αντλί (73′) και τα δύο του Μπριάν (78′, 90+5′ πεν) ολοκλήρωσαν την ανατροπή.

Μπορντό Στατιστικά

*7/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν goal/goal (δες το στο Pamestoixima)

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν Χ ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Για ακόμη ένα ματς κόντεψε να κερδίσει χωρίς να παίξει ποδόσφαιρο, όμως ένα ανόητο πέναλτι του Κιμπεμπέ λίγο πριν τη λήξη, έδωσε την ευκαιρία στην Λειψία να κάνει την ισοφάριση (2-2) και να της στερήσει μια πολύτιμη νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ. Πλέον, βρίσκεται σε μειονεκτική θέση ως προς την πρωτιά και πρέπει να ταξιδέψει στο Μάντσεστερ με στόχο την νίκη απέναντι στην Σίτι. Η εικόνα της προβληματίζει και δέχεται έντονη κριτική από τον Τύπο, για το γεγονός ότι με τόσο μεγάλη ποιότητα δεν μπορεί να αποδώσει όμορφο ποδόσφαιρο.

«Πρέπει να επιδιώξουμε να προκριθούμε εκεί στο Μάντσεστερ και έτσι να πάρουμε την πρώτη θέση. Το μόνο που αλλάζει είναι ότι εμείς ήμασταν πρώτοι και αυτοί δεύτεροι μέχρι τώρα, και τώρα είναι το αντίστροφο. Τελικά, ο μακροπρόθεσμος στόχος είναι πάντα η πρόκριση στον επόμενο γύρο». δήλωσε ο Ποκετίνο για το παιχνίδι αυτό.

Θέμα ξέσπασε με τον Ράμος, η κατάσταση του οποίου έχει υποτροπιάσει και παραμένει άγνωστο αν θα καταφέρει να αγωνιστεί ξανά σε κορυφαίο επίπεδο. Οργιάζουν οι φήμες που αναφέρουν πως οι άνθρωποι του συλλόγου σκέφτονται την λύση της συνεργασίας με τον Ισπανό αμυντικό. Δεν θα είναι έτοιμος για το παιχνίδι πιθανότερα ο Μέσι, που βγήκε αλλαγή στο ημίχρονο με την Λιλ, ενώ πάντα εκτός οι χαφ Παρέδες και Βεράτι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Λειψία εκτός έδρας για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Έμεινε πίσω στο σκορ με κεφαλιά του Ενκουνκού (8′), γλίτωσε από πέναλτι και κόντρα στην ροή του αγώνα πέτυχε την προσωρινή ανατροπή με δύο γκολ του Βαϊνάλντουμ (21′, 39′). Δέχτηκε όμως την ισοφάριση, με πέναλτι του Σομποσλάι στις καθυστερήσεις.