*Πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων σε επίπεδο Πρέμιερ Λιγκ.

*Η Μπρέντφορντ έρχεται από τρεις σερί νίκες σε επίπεδο πρωταθλήματος κόντρα στην Μπόρνμουθ (δεν υπολογίζονται τα πλέι-οφ).

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Νιουκάστλ. Το 0-1 ο Μπίλινγκ στο 62’, το 1-1 έκανε ο Ισάκ με πέναλτι στο 67’.

Έπαιξε παθητικά στο εκτός έδρας ματς με τη Νιουκάστλ, πήρε έναν πόντο που έμοιαζε με νίκη πριν τη διακοπή. Στο πρώτο ημίχρονο υπέφερε, πέρασε πολύ δύσκολες στιγμές, οι “ανθρακωρύχοι” ήταν πιεστικοί, είχαν διαρκώς την μπάλα, σημάδεψαν δύο φορές τα δοκάρια, άξιζαν το γκολ. Στο δεύτερο μέρος η Μπόρνμουθ ήταν πιο σοβαρή ανασταλτικά, έψαξε τις αντεπιθέσεις, από μια τέτοια ήρθε το 0-1 του Μπίλινγκ. Απάντησε άμεσα η Νιουκάστλ, που πίεσε στη συνέχεια, αλλά δε βρήκε το δεύτερο γκολ.

Ισοπαλία σαν νίκη για την Μπόρνμουθ, που ερχόταν απ’ το εκτός έδρας σπουδαίο 3-2 επί της Νότιγχαμ Φόρεστ, σε ματς που βρέθηκε να χάνει 2-0! Πορεύεται αήττητη στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές, νωρίτερα πήρε εντός έδρας 0-0 κόντρα στη Γουλβς, στο πρώτο ματς μετά την απομάκρυνση του κόουτς Πάρκερ. Συνεχίζει με τον Γκάρι Ο’ Νιλ στην άκρη του πάγκου.

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 5/7 επίσημα παιχνίδια της.

*ΝG στα 4/7 φετινά ματς

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 κόντρα στην Άρσεναλ. Το 0-1 ο Σαλιμπά στο 17’, το 0-2 έκανε ο Ζεσούς στο 28’, το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε απ’ τον Φάμπιο Βιέιρα στο 49’.

Κατώτερη των περιστάσεων στο εντός έδρας ματς με την Άρσεναλ, δεν κατάφερε να την περιορίσει και μοιραία ηττήθηκε. Αποτελεσματική στο πρώτο ημίχρονο η Άρσεναλ, είχε τον πλήρη έλεγχο, δεν απειλήθηκε ποτέ, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 28’, αμφότερες στον “αέρα” με Σαλιμπά και Ζεσούς. Στο δεύτερο μέρος βρήκε τους χώρους για να προκαλέσει πολλά προβλήματα, σκόραρε τρίτο γκολ στα πρώτα λεπτά μετά την έναρξη του ημιχρόνου, θα μπορούσε να έχει φτάσει σε υψηλότερο σκορ.

Επιστροφή στις ήττες μετά από τέσσερα ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις, τα τρία ήταν για την Πρέμιερ Λιγκ. Ερχόταν απ’ το εμφατικό 5-2 επί της Λιντς, νωρίτερα έδειξε ανθεκτικότητα στις ισοπαλίες κόντρα σε Κρίσταλ Πάλας (1-1 εκτός) και Έβερτον (1-1 εντός), σε αμφότερες ισοφάρισε στο φινάλε. Είχαν προηγηθεί η εκτός έδρας ήττα 3-2 απ’ τη Φούλαμ, σε ματς όμως που δέχτηκε γκολ στο φινάλε και το ιστορικό 4-0 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Με 9 πόντους είναι ένατη στη βαθμολογία η Μπρέντφορντ.