*2η αγωνιστική

*Αήττητη εντός η Μπόρεχαμ Γουντ από την Χάλιφαξ, με τέσσερις ισοπαλίες σε εφτά αγώνες.

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Γκέιτσχεντ, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 από δύο γρήγορα τέρματα του Ντινάγκα (9’), Χάντερ (15’), μείωσε με τον Άπια στο 60’ και παρόλο που έμεινε στο 84’ με 10 παίκτες, ο Κοξ στο 93΄ ισοφάρισε.

Η Μπόρεχαμ Γουντ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Γκέιτσχεντ, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 και έμεινε και με 10 παίκτες! Κάτι που δείχνει πως διαθέτει χαρακτήρα και πάθος, αλλά και διάθεση να αποφεύγει τις ήττες.

Επομένως ξεκίνησε σχετικά καλά και τη φετινή αγωνιστική περίοδο, αν και δέχθηκε δύο γκολ, όταν την προηγούμενη χρονιά δεχόταν πάρα πολύ δύσκολα κάποιο τέρμα.

Μπόρεχαμ Γουντ Στατιστικά

*5/8 G/G στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

*5/8 over 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μπρόμλεϊ, ανοίγοντας το σκορ με τον Έβανς στο 53’, ενώ ο Άλι στο 74ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Χάλιφαξ επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Μπρόμλεϊ, ξεκινώντας αρκετά καλά και το φετινό πρωτάθλημα. Άλλωστε κέρδισε μία από τις ομάδες που πέρυσι έπαιξαν στα play off για την άνοδο.

Όπως είπε ο τεχνικός της, Τζορτζ Μίλινγκτον, αντιμετωπίζοντας σήμερα άλλη μία τέτοια ομάδα, που έφτασε κοντά στο “Wembley” πέρυσι. Αλλά ίσως κάνει και ορισμένες αλλαγές στην ενδεκάδα, δεδομένου της αντιπάλου και του τρόπου που αγωνίζεται.