*Πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον 2ο γύρο του FA Cup. Οποια ομάδα κερδίσει, περνάει στον επόμενο γύρο. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα του τωρινού φιλοξενούμενου.

*Η Σεντ Αλμπανς κέρδισε το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, το 2011. Από τότε έπαιξαν άλλες τέσσερις φορές, με την Μπόρεχαμ Γουντ να κερδίζει και τις τέσσερις, τις τρεις εκτός έδρας.

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νάσιοναλ Λιγκ)

Η Μπόρεχαμ Γουντ δεν έπαιξε με την Γκρίμσμπι εκτός έδρας, επειδή μία καταιγίδα δημιούργησε προβλήματα στις κερκίδες του γηπέδου που θα αγωνιζόταν. Στον τελευταίο της αγώνα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Νοτς Κάουντι, με αυτήν να είναι η δεύτερη ισοπαλία της στους έξι τελευταίους αγώνες που είναι αήττητη. Στο γήπεδό της παραμένει αήττητη φέτος, με εφτά νίκες σε 10 αγώνες.

Είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο -1 συγκεκριμένα από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, ενώ διαθέτει μία μικρή απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +3, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

Δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπόρεχαμ Γουντ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Νοτς Κάουντι, ισοφαρίζοντας με τον Μαρς στο 64ο λεπτό το τέρμα που δέχθηκε από τον Ροντρίγκες στο 31ο λεπτό.

Μπόρεχαμ Γουντ Στατιστικά

*Εχει 5/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/10 under 2,5 εντός έδρας στη σεζόν.

ΣΕΝΤ ΑΛΜΠΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Σάουθ Νάσιοναλ Λιγκ)

Η Σεντ Αλμπανς έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Τόνμπριτζ Εϊντζελς, πρώτη της ισοπαλία έπειτα από εφτά αγώνες. Βέβαια μακριά από το γήπεδό της έχασε το πρώτο φετινό παιχνίδι της και δεν έχει ηττηθεί στα οκτώ επόμενα και πιο πρόσφατα, έχοντας όμως τέσσερις ισοπαλίες.

Βρίσκεται μία κατηγορία κάτω από την σημερινή της αντίπαλο, στην Σάουθ Νάσιοναλ Λιγκ, στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι στην έβδομη, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Κάποιοι παίκτες της έχουν προβλήματα μετά το τελευταίο παιχνίδι, αλλά όπως συνηθίζεται σε τέτοιες περιπτώσεις, δύσκολα θα χάσουν τον σημερινό αγώνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σεντ Αλμπανς έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Τόνμπριτζ Έιντζελς.