*18η αγωνιστική

*Πέντε σερί under 2,5 μαζί με N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Ντάγκεναμ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Εφιόνγκ στο 21ο λεπτό. Ισοφάρισε με τον Σας-Ντέιβις στο 33ο λεπτό, πριν προηγηθεί με τον Εντλόβου στο 48’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Εστέβες Σόουζα στο 67’.

Η Μπόρεχαμ Γουντ πέρασε με 1-3 από την έδρα της Ντάγκεναμ, δεύτερη νίκη της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια ήττα.

Είναι μία από τις πέντε (!) συνολικά ομάδες του πρωταθλήματος που έχουν τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.

Πάντως στην έδρα της έχει περισσότερες ήττες φέτος απ’ ότι μακριά από αυτή.

Παραμένει αρκετά χαμηλά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά σε μικρή απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβι

Μπόρεχαμ Γουντ Στατιστικά

*7/9 under 2,5 εντός έδρας

*5/9 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*6/9 Ν/G εντός έδρας

ΣΑΟΥΘΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάουθεντ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, με τον Κόκερ στο 25’ να ανοίγει το σκορ, ενώ στο 53’ ο Σκοτ-Μόρις έκανε το 2-0, πριν διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Γουντ στο 83ο λεπτό.

Η Σάουθεντ κέρδισε και την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ με 3-0, πετυχαίνοντας την έβδομη της νίκη της στους εννιά τελευταίους αγώνες που έχει παίξει στο γήπεδό της, με μόλις δύο ήττες στα παιχνίδια της εκεί.

Μακριά από αυτήν έχει δύο μόλις νίκες και τέσσερις ήττες, αλλά γενικώς η πορεία της στο πρωτάθλημα είναι εντυπωσιακή, αφού μπορεί να είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, όμως έχει ξεκινήσει τη σεζόν με -10 βαθμούς! Αυτοί που έχει συγκεντρώσει είναι αρκετοί για την είχαν εντός πρώτης επτάδας!